NVIDIA, Üçüncü Çeyrek Finansal Sonuçlarını Açıkladı

0

          Oyunculara yönelik ekipmanlar üreten NVIDIA, büyümeye devam ediyor. Ürettiği kaliteli ekipmanlarla ismini her zaman duyurmayı başaran NVIDIA, bu başarısını açıkladığı üçüncü çeyrek finansal sonuçlarında da sürdürdü. Şirketin bugün açıkladığı finansal sonuçlara göre,2018 yılının aynı dönemiyle kıyaslandığında hisse başı gelir 1,84 dolar ile 3,18 milyar dolar ve önceki çeyrekte 1,24 dolar hisse başına gelir ile 2,58 milyar dolarlık geliriyle üçüncü çeyrek sonunda toplam 1,78 dolar hisse başına gelirle 3,01 milyar dolar gelir elde ettiği açıklandı.

       NVIDIA’nın kurucusu ve aynı zamanda CEO’su olan Jensen Huang yaptığı açıklamada, oyun faaaliyetlerinin ve ölçekli müşterilerinden gelen talep, açıkladıkları üçüncü çeyrek sonu finansal rakamlarını güçlendirdiğini belirtti. Aynı zamanda bu çeyrek boyunca yapay zekaya yapacakları yatırımlarını temellerini attıklarını ve bu sayede şirketin veri merkezlerinin gelişme kaydettiğini belirtti.

       NVIDIA’nın elde ettiği bu başarıya katkısı olan olayları inceleyerek olursak, geçtiğimiz aylarda tanıttığı, GTX 1660 SUPER ekran kartı özellikleriyle tüm dikkatleri üzerine çekti ve şirketin bu başarısında büyük rol oynadı. Ayrıca şirket birçok teknoloji’de yaptığı yatırımlarla da kendini geliştirmeyi ihmal etmedi. İşte NVIDIA’nın tanıttığı ürünler ve yaptığı anlaşmalar:

  •  Günümüzde dünya’da en fazla oynanan oyunu olan Minecraft ile RTX ışın izleme teknoloji için büyük bir iş birliği yaptılar.
  •  Şu an itibariyle dünya genelinde en çok satan GPU’su olan GeForce GTX 1060’ın geliştirilmiş hali olan GeForce GTX 1660 SUPER ekran kartını duyurdular.
  • Yapay zekanın desteklediği geliştirilmiş yeşil perde teknolojisini tanıttılar.
  •  Shield TV’lerin 2019 modellerini duyurdular.
  •  Büyük bir teknoloji şirketi olan LG ile OLED TV’lerde kullanılması için NVIDIA G-Sync desteği anlaşması yaptılar.

           Şirketin elde ettiği bu finansal başarılardaki en büyük rolu, rakibi olan AMD sayesinde elde ettiler. NVIDIA ve AMD aralarında yıllardır süren rekabet, ürettikleri ekipmanlara ve yaptıkları anlaşmalara da her daim yansıyor ve bunlarda şirketlerin büyümelerine sebep oluyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.