OCBC: Altın Önümüzdeki Haftalarda Bu İstikamette Olacak!

0

Altın geçen haftayı yükselişle kapattı ve yaklaşık %1’lik bir kazanç sağladı. Bir önceki hafta keskin bir satıştan sonra, sarı metal geçen hafta dar bir aralıkta konsolide oldu ve büyük ölçüde 1774- 1792 dolar aralığında işlem gördü. OCBC Bank ekonomistleri, altının önümüzdeki haftalarda daha fazla düşüş baskısı ile karşı karşıya kalmaya devam etmesini bekliyor.

OCBC Bank: Altın fiyatı satış baskısıyla karşı karşıya

OCBC Bank analistlerine göre değerli metal, ABD Merkez Bankası’nın parasal sıkılaşma planları, güçlenen risk hissiyatı ve yumuşayan enflasyon beklentileri nedeniyle satış baskısı ile karşı karşıya. Analistler, “Altın, önceki haftanın satışlarının ardından geçen hafta çok dar bir aralıkta işlem gördü. Altın, toparlanmasına rağmen 100 günlük hareketli ortalama seviyesinin altında işlem görmeye devam etti,” ifadelerini kullanıyor.

Ayrıca, OCBC Bank analistleri, geçtiğimiz haftalarda https://bedevaoyunhesaplari.com olarak da bildirdiğimiz Fed toplantısına işaret ederek “Risk duyarlılığını ölçen şirketler ve piyasalar Fed’in parasal koşulları sıkılaştırma beklentilerini izlerken, altının bu hafta düşüş eğilimini sürdürmesini bekliyoruz,” ifadelerini kullandılar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.