Ofiste kimler, neden VPN kullanıyor? (Video)

0

En eğlenceli anlarımızı paylaştığımız ofis içi videolarından birisiyle daha karşınızdayız. Bu videoda, ofisteki herkese VPN hakkında fikirlerini sorduk. VPN kullananlar ise neden VPN kullandıklarını anlatmaya çalıştılar. Bakalım Shiftdelete.Net çalışanlarıdan hangileri ücretsiz VPN kullanıyor, VPN ile neler yapıyor?

VPN hakkında konuştuk!

Ofiste en eğlenceli anlarımızı paylaştığımız bir ofis içi videosu ile daha karşınızdayız. Bu videoda, ofisteki herkese VPN hakkında sorular sorduk. Ofiste VPN kullananlara neden VPN kullanma ihtiyacı duyduklarını ve hangi aralıklar ile kullandıklarından bahsettik. Ayrıca, VPN kullanmak isteyenler için de, Windscribe’ın 19Mayıs kampanyası hakkında konuştuk. İyi seyirler.

VPN nedir?

Erişim engellemelerinin üstesinden gelmenin en kolay yollarından biri bir VPN hizmeti kullanmak. Kısaca bahsetmek gerekirse, VPN olmadığınız bir yerdeki fiziksel bir ağa uzaktan bağlanmanızı sağlayan bir sistem. Bu sistem şirketlerin kendi ağına bağlanıp orada işlem yapabilmesi için de oldukça önemli.

VPN nasıl çalışır?

VPN temel olarak bilgisayarın fiziksel olarak bulunduğu yerden karşıdaki ağa şifreli bir tünel oluşturuyor. Şifreli olduğu için de dışarıdan görüntülenemiyor. Cihaza özelleşmiş bir ağ sürücüsü kuran VPN hizmeti ayrıca karşıdaki ağdan cihaza bir IP numarası atıyor. Böylece uygulamalara ve yerel adreslere erişim sağlanıyor.

Windscribe’ın kampanyasına nasıl kayıt olabiliriz?

Video’da bahsettiğimiz ve bir ay boyunca kullanabileceğiniz VPN kampanyasına 19 Mayıs’a özel kayıt olabilirsiniz. Bu kampanya ile beraber 56 TL değerindeki üyeliği buradaki link üzerinden alabileceksiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.