OnePlus 7T Pro McLaren Edition tanıtıldı!

0

Akıllı telefon sektöründe amiral gemisi katili olarak bilinen OnePlus’ın bugün düzenlediği etkinlikte OnePlus 7T Pro’nun yanı sıra tanıtımını gerçekleştirdiği bir diğer telefon, OnePlus 7T Pro McLaren Edition oldu.

McLaren Edition ifadesinden de anlaşılabileceği üzere bu OnePlus 7T Pro’nun özelleştirilmiş bir versiyonu. Donanımsal açıdan standart model ile arasında oldukça küçük bir fark görülürken, asıl fark tasarım tarafında karşımıza çıkıyor.

OnePlus 7T Pro McLaren Edition modelinin farkı ne?

Bu akıllı telefon üreticisi ve otomotiv markası arasında yapılan ilk anlaşma değil. İki şirketin ortaklığı sonucunda ortaya çıkan ilk model, 2018 yılında tanıtımı gerçekleştirilen OnePlus 6T McLaren Edition olmuştu.

OnePlus’ın arka kapağındaki tasarımın, yüksek hızlar için geliştirilen 2.3 milyon dolarlık üç koltuklu McLaren Speedtail’den esinlenildiği belirtiliyor. Speedtail’in burnundaki McLaren rozeti arka kapak tasarımına yansıtılmış durumda.

Tahmin edebileceğiniz gibi McLaren Edition sürümünün kutusu da farklı. Turuncu renklerin hakim olduğu karbon fiber görünümlü kutu, turuncu şarj kablosuna ev sahipliği yapıyor. Şarj aleti ise siyah ve turuncu renkleri ile öne çıkıyor.

OnePlus 7T Pro McLaren Edition özellikleri

6.67 inç büyüklüğünde 1440×3120 piksel çözünürlük sunan bir ekranın yer aldığı telefon, gücünü OnePlus 7T ile benzer şekilde Snapdragon 855 Plus‘dan alıyor. Qualcomm’un piyasadaki bu en güçlü işlemcisi, 2.96 GHz’e kadar çıkabilirken ve Snapdragon 855’e kıyasla yaklaşık yüzde 15 daha hızlı.

Cihazın ekrandan parmak izi okuyucuya sahip olduğunu belirtmeliyiz. OnePlus 7T Pro ile McLaren Edition arasındaki tek donanımsal fark, bu modelin 8 GB yerine 12 GB RAM ile geliyor olması. Cihazın depolama alanı ise 256 GB.

16 Megapiksel çözünürlüğündeki f/2.0 diyaframa sahip ön kamera açılır yapıda. Cihazın arkasında ise 48 Megapiksel çözünürlüğünde f/1.6 diyaframa sahip geniş açılı kamera yer alıyor. Bu kameraya 8 Megapiksel çözünürlüğünde f/2.4 telefoto ve 16 Megapiksel çözünürlüğünde f/2.2 ultra geniş açılı kamera eşlik ediyor.

Android 10 ve OxygenOS 10.0 ile gelen telefon, 4085 mAh‘lık bataryadan besleniyor. Kutuda 30W hızlı şarj aletine yer veriliyor. Cihazın boyutu ve ağırlığı ise 7T Pro ile aynı: 162.6 x 75.9 x 8.8 mm boyutlarında ve 206 gram ağırlığında.

McLaren Edition fiyatı piyasadaki diğer özelleştirilmiş telefonların aksine yaklaşık 830 dolar ile oldukça makul seviyede.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.