OnePlus Android 10 konusunda süratli çıktı!

0

OnePlus Android 10 tabanlı OxygenOS Open Beta sürümünü, bu ayın başlarında, OnePlus 7 ve OnePlus 7 Pro için yayınlamıştı. Birkaç gün önce, şirket bazı hata düzeltmeleri içeren yeni bir beta daha yayınladı. Ve şimdi OnePlus şirketi, 7 ve 7 Pro modelleri için Android 10’un kararlı bir sürümünü yayınladı.

OnePlus Android 10 ile beraber OxygenOS da tamamen değişiyor

OnePlus Android 10 tabanlı OxygenOS 10 güncellemesini OnePlus 7 ve OnePlus 7 Pro için yayınlamaya başladı. Android 10 ile OnePlus, OxygenOS arayüzünün de sürüm numarasını 10 yapıyor. Yeni sürümde, ayarlarda yeni bir kullanıcı arayüzü, geliştirilmiş konum izinleri ve yeni özelleştirme seçenekleri geliyor.

OxygenOS 10 ayrıca, tüm oyunlarınıza ve Fnatic Mode ve Grafik Optimizasyonu gibi seçeneklere tek bir yerden hızlı erişim sağlayan Game Space adlı bir özellik de getiriyor. Ayrıca, yeni versiyon, ekranın sol veya sağ kenarından içeri geri kaydırmanıza izin veren tam ekran hareketleri içeriyor.

İşte OxygenOS 10 sürümü değişen özellikler:

Sistem Android 10’a yükseltildi.
Arayüz tamamen yenilendi.
Gizlilik için geliştirilmiş konum izinleri eklendi.
Ayarlar’daki yeni özelleştirme özelliği, Hızlı Ayarlar’da görüntülenecek simge şekillerini seçmenize olanak sağlar hale getirildi.
Tam ekran hareketleri geliştirildi. (Geri gitmek için ekranın sol veya sağ kenarından içe doğru kaydırma hareketi eklendi. Son uygulamalar için sola veya sağa kaydırmaya izin veren alt gezinti çubuğu eklendi.)
Yeni Oyun Alanı özelliği artık daha kolay erişim ve daha iyi bir oyun deneyimi için tüm favori oyunlarınızı tek bir yerde birleştiriyor.
Ortam ekranında belirli zamanlara, konumlara ve olaylara dayalı akıllı bilgiler içiren akıllı ekran özelliği geliştirildi. (Ayarlar – Ekran – Ortam Ekranı – Akıllı Ekran)
Artık, Spam için anahtar kelimelere göre iletiyi engellemek mümkün. (Mesajlar – Spam – Ayarlar – Engelleme ayarları)

OxygenOS 10 şu anda aşamalı olarak dağıtılıyor, yani şu anda yalnızca sınırlı sayıda kullanıcı güncellemeyi alacak ve herhangi bir hata bulunmazsa birkaç gün içinde daha geniş bir dağıtım başlayacak.

OnePlus’ın 26 Eylül’de Hindistan’ın Yeni Delhi şehrindeki açılış etkinliğinde eski modelleri için Android 10 güncelleme planları hakkında daha fazla bilgi vermesini bekliyoruz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.