Öngörüleri Tutan Gizemli Analist: Bitcoin’de Düşüş Bu Tarihte Bitecek!

0

Wyckoff Accumulation teknik modeli, Bitcoin (BTC) fiyatının bir sonraki durağının neresi olacağını tahmin etti. Bazı analistler BTC’nin 29.000 doların altına düşmesini, yakında daha yüksek bir tırmanışın geleceği “Bahar” aşamasına işaret ettiğini söyledi.

BTC fiyatı ve Wyckoff modeli.

Bitcoin fiyatında yükseliş mi geliyor?

Boğalar 2021’de daha önce görülen boğa piyasası eğiliminin devam etmesi için uğraşırken diğerleri, özellikle kısa vadede, BTC fiyatının henüz kendini göstermediği konusunda uyarıyor. Bağımsız bir piyasa analisti ve Decentrader’ın kurucusu Filbfilb’e göre yükseliş eğilimi gösteren trader’lar kendilerini aşmış olabilir ve toparlanma hızı konusunda yanılıyor olabilirler.

Filbfilb’e göre Wyckoff paterni son birkaç hafta içinde birçok kez yeniden çizildi, çünkü analistler fiyat hareketinin daha sonra ne olacağına dair görüşleriyle eşleşmesini sağlamaya çalışıyorlar. Analiste göre bu kişiler, potansiyel olarak diğer önemli işaretleri görmezden geliyor ve bakış açılarına uymayan verilerden kaçınıyor. Filbfilb, “Geçtiğimiz birkaç hafta boyunca bu paternin sayısız kez çizildiğini gördüm… ama eğer gerçek bir dip ise, düşüş trendinin boyutu ile yeniden birikimin gerçekleşmesi için gereken süre arasında bir korelasyon olma eğilimi vardır,” ifadelerini kullandı.

Yükseliş eğilimini Grayscale mi bozuyor?

Birçok kişi, yükselişin gelmesinin önündeki en büyük engellerden birinin Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) olduğuna inanıyor. https://bedevaoyunhesaplari.com olarak da bildirdiğimiz üzere yılın en büyük GBTC kilidi Temmuz ayında açılacak ve tarihsel verilere dikkat çeken uzmanlara göre, fiyat üzerinde aşağı yönlü baskı oluşturma potansiyeline sahip.

Bu potansiyel ters rüzgarlar nedeniyle Filbfilb, yakın vade için düşüncelerini şu şekilde aktarıyor: “En dipte yeterince zaman geçirmediğimiz için ne olacağını düşünmek için çok erken.” Son olarak analist, döngünün başlamasından önce düşüşün 4.çeyreğin başına kadar sürebileceğini belirtiyor.

Filbfilb, daha önce doğru tutan tahminleriyle tanınıyor. Analist, BTC fiyatında 3.150 dolar, 6.500 dolar, 10.000 dolar ve 3.800 dolar gibi kritik seviyeleri bilmişti. Ayrıca 2019 yılının Eylül ayında yayınladığı grafik ile 2020’nin Şubat ayına kadar öncü kripto para biriminin görebileceği seviyeleri sıralamıştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.