Oppo 5G piyasasında rekabeti kızıştıracak!

0

Geçtiğimiz yıl birçok amiral gemisiyle hayatımıza giren 5G, ilk dönemini 9001000 dolar fiyat etiketine sahip telefonlarda bulunarak geçirdi. Çinli markalar bu fiyat etiketini her ne kadar düşürmeye çalışsa da fiyatlarda iyi bir düşüş yaşanmadı. Fakat Oppo‘nun 5G satış müdürünün açıklamasına göre Oppo 5G telefon fiyatları düşürülerek 5G piyasasında önemli bir rekabet ortamı oluşturulmaya hazırlanılıyor.

Oppo 5G telefon fiyatları ile 5G rekabeti kızışacak!

Geçtiğimiz yıl 5G akıllı telefon endüstrisinin en önemli gelişmelerinden biri oldu. Birçok amiral gemisi cihazda karşımıza çıkan 5G, yeni çıkan modellerin fiyat etiketlerini de oldukça etkiledi. Geçtiğimiz yıl minimum 9001000 dolar telefon fiyat bandında boy gösteren 5G bu yılda da önemli bir düşüş yaşamadı.

Ancak geçtiğimiz yıla göre daha ucuza mal olan birçok 5G telefona da rastladık özellikle OnePlus gibi Çinli markalar arasında rekabetin kızışmaya başlamasıyla 500600 dolar bandına kadar fiyatlar düştü. Bugün ise Oppo satış müdüründen güzel haber geldi.

Oppo’nun 5G satış müdürü, yeni dönemde 400 dolar bandında ve üzerinde tüm cihazlarda 5G özelliğini sunacağını duyurdu. Bununla birlikte şirketin Ar-Ge ekibinin kaynaklarının çoğunu bulut oyunları, HD çok kişili video görüşmesi ve bulut fotoğraf saklama gibi 5G çözümleri geliştirmeye harcadığını da belirtti.

China Mobile‘in başkan yardımcısı Li Huiwei de mobil operatörün 5G desteğini ucuzlaştıracağını açıkladı. Yani telefonlardaki 5G maliyeti kısa süre içerisinde oldukça düşecek. Önümüzdeki iki yıl içerisinde de Çinli üreticiler tüm orta ve alt segment cihazlarına 5G desteği getirmeyi planlıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.