Oppo 65W süratli şarj için tarih verdi

0

Son zamanlar akıllı telefon üreticileri arasında gizli bir hızlı şarj savaşı yaşanıyor. Yakın zaman önce Xiaomi bu alandaki adımlarıyla isminden söz ettirmeyi başarmıştı. Şimdi sıra bir başka Çinli üreticiye geldi. Oppo 65W hızlı şarj teknolojisi için tarih verdi. Oppo 65W SuperVOOC şarj teknolojisini önümüzdeki ay yeni bir telefon ile karşımıza çıkaracak.

Oppo 65W hızlı şarj destekli telefonunu duyurdu

Oppo önümüzdeki ay Reno Ace isimli akıllı telefon modelini tanıtacak. Şu ana kadar bilinen en net bilgi telefonun ekim ayı içinde görücüye çıkacak. Ancak, ne yazıkki net tarih şimdilik belli değil.

Oppo Reno Ace ile ilgili bazı bilgiler ortaya çıkarken şirketin başkan yardımcısı Brian Shen, Weibo üzerinden yaptığı açıklamada Oppo 65W SuperVOOC şarj teknolojisi için müjdeyi verdi. Oppo 65W hızlı şarj teknolojisi ilk kez Reno Ace modelinde kullanılacak.

Oppo Reno Ace özellikleri

Oppo Reno Ace özellikleri ile ilgili detaylara gelince, telefon hakkında pek fazla bir şeyin bilinmediğini belirtelim. Ancak, telefonun 90Hz ekran yenileme hızı ile geleceği sızdırılan bilgiler arasında.

Yüksek yenileme hızı oranlarının OnePlus 7 Pro gibi modelleri daha da popüler hale getirdiğini düşünürsek, Reno Ace’da da benzer bir teknolojinin kullanılacak olması çok da şaşırtıcı değil. Ayrıca, Google’ın Pixel 4 telefon ailesinin de aynı yenileme hızına sahip ekranlarla geleceği biliniyor. Yani, akıllı telefon dünyasında hızlı şarj dışında gizli bir ekran yenileme hızı savaşı da başlıyor diyebiliriz.

Hızlı şarj tarafına gelecek olursak, her ne kadar açıklamayı Brian Shen, yapmış olsa da şirket cephesinden yapılmış resmi bir duyuru yok. Ancak, Oppo daha öne 50W hızlı şarjı destekleyen Oppo R17 Pro modelini satışa sunmuştu. Bu, 65W hızlı şarj teknolojinin de yakın zamanda gelebileceğine işaret ediyor.

Oppo 65W SuperVOOC şarj teknolojisi nasıl bir şarj performansı gösterecek şimdilik bilinmiyor. Bilinen verilere baktığımızda, 50W hızlı şarj teknolojisinin 10 dakikada telefonu yüzde 40 şarj ettiğini görüyoruz. Telefonun yüzde 100 şarj olması ise 45 dakikadan az sürüyor.

Bu bilgilerden hareketle, 65W’lik şarj teknolojisinin daha kısa sürede telefonu şarj edebileceğini söyleyebiliriz.

Oppo‘nun diğer yandan 120W hızlı şarj üzerinde çalıştığını da belirtelim. Bu teknoloji ile telefonun yüzde 100 şarj olması yalnızca 13 dakika sürecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.