Oppo Find X’in yeni kavisli ekranı ortaya çıktı

0

Ekran altı kamera teknolojisi ile bir ilki başarmak isteyen Oppo, bu projesinin yanı sıra ekran gövde oranında da değişikler yapmayı planlıyor. “Waterfall Screen” adı verilen bu yeni ekranlar, dokunmatik yapıları tercih ediyor.

Oppo Find X ekran gövde oranı değişimi yaşayacak

88 derecelik kavisli ekranı ile büyük bir ses getirmek isteyen Oppo, ekranda bulunan simgelerin tıpkı bir şelaleden akarmış gibi görünmesini sağlayacak. Yeni ekran, üst ve alt kısmındaki küçük çerçeveler ile yüzde 100 ekran gövde oranını tutturmak üzere tasarlanıyor.

Yeni ekranın Oppo Find X’teki panelden daha dar olduğu tespit edildi. İlgili modelin kamera teknolojilerini takip edenlerin merakla beklediği bu tasarım, gelecek yıl piyasaya sürülecek. 2020 yılının önemli aktörlerinden biri olması beklenen bu kavisli ekranın bazı yerlerinde fiziksel düğmeler yer almayacak.

Huawei, iPhone, Samsung ve benzeri ciddi rakipler ile rekabet içerisinde olan Oppo, herkesten önce davranarak bu teknolojinin de öncüsü olmak istiyor. Aşağıdaki iki ek görüntüye bağlı olarak siz bu yeniliği nasıl buluyorsunuz?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.