Oppo K5’in performansı ortaya çıktı

0

Yaklaşık 1 hafta önce muhtemel özellikleri ile akıllı telefon piyasasında kendisinden söz ettiren Oppo K5, Geekbench testi aracılığıyla performansını ortaya koydu. Orta-üst segment bir model olan K5, kullanıcılara neler sunuyor?

Muhtemel Oppo K5 özellikleri neler sunuyor?

Gücünü Snapdragon 730G işlemcisinden alan cihaz, oyun deneyimi konusunda üst düzey bir deneyim sağlayacak gibi gözüküyor. Zira Qualcomm’un 730G modeli, mobil oyun takipçilerine özel olarak geliştirildi.

Bazı teknik detayları doğrulanan akıllı telefon, arkasında 1 adet 64 Megapiksel kamera bulunduracak. Daha önce PCNM00 model numarası ile TENAA kayıtlarında da görülen K5, 10 Ekim 2019 tarihinde tanıtılacak.

Oppo K5, yukarıdaki sonuçlara göre, işletim sistemi adına Android 9 vasıtasıyla hizmet verecek. 8 GB RAM özellikli yeni ürünün ekranında çentik bulunuyor. FULL HD+ kalitesine sahip bir AMOLED ekran kullanan K5’in ekran büyüklüğü 6.4 inç.

Arkasında dikey olarak yerleştirilmiş 4 kamera bulunduran K5, TENAA kayıtlarında ilk kez görüldüğünde sadece 8 GB RAM ve 128 GB genişletilebilir depolama alanı versiyonu ile boy göstermişti.

Bugün güncellenen bilgiler, Oppo’nun 2 yeni sürüm daha eklediğini belirtiyor: 6 GB RAM ve 128 GB depolama alanı | 8 GB RAM ve 256 GB depolama alanı. Peki, kamera detayları hakkında bilinenler neler?

Kullanıcılara 64 Megapiksel özellikli kamerasını birincil kamera şeklinde sunacak olan K5; bu ekipmanın yanında bir de 8 Megapiksel ultra geniş kamera, 2 Megapiksel derinlik sensörü ve 2 Megapiksel makro kamera kullanacak.

Özçekim (selfie) kamerası konusunda 32 Megapiksel düzeyinde bir seçenek sunan Oppo K5, batarya için 3920 mAh (4000 mAh) kapasitesinde bir pil kullanacak. Buradan hareketle K5’in şarj performansı nasıl olacak?

30W gücünde olan VOOC 4.0 hızlı şarj teknolojisi sayesinde kullanıcıların şarj sorununa parmak basan K5; 30 dakika içerisinde yüzde 0 şarjdan yüzde 67’ye, 73 dakika içerisinde yüzde 0 şarjdan yüzde 100’e ulaşabilecek.

Son olarak bu cihazın 3 farklı renk seçeneği bulunuyor: Yeşil, mavi ve beyaz. Oppo K5’in geekbench performansını nasıl buldunuz? Sizce bu model akıllı telefon piyasasında başarılı olabilecek mi?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.