Oppo’dan bataryayı yarım saatte dolduran süratli şarj!

0

Akıllı telefon üreticileri hızlı şarj konusunda ciddi bir rekabet içerisine girerken, Çinli üreticiler bu konuya çok daha fazla önem veriyor. Bu noktada Oppo 65W şarj aletini yeni amiral gemisi Reno Ace ile birlikte kullanıcılara sunacak.

Oppo Reno Ace olarak adlandırılan telefonun kısa süre içerisinde tanıtılması bekleniyor. Oppo’nun Weibo hesabında yapılan paylaşımda cihazın 30 dakikadan daha kısa sürede tam şarj edilebildiği gözler önüne serildi.

Oppo 65W hızlı şarj desteği, Reno Ace ile gelecek

Ortaya çıkan videoda VOOC 3.0 standartlarındaki cihazların aynı süre içerisinde sadece yüzde 39 şarj olabildiği görüldü. Oppo Reno Ace şarj olmaya yüzde 10 ile başlarken, diğer akıllı telefonun şarj yüzdesi daha düşük. Cihazlar farklı doluluk oranlarında farklı hızlarda şarj edildiği için Oppo Reno Ace modelinin küçük bir avantajı olabilir.

Tabi, bu durum yarım saatten kısa sürede tam şarjın büyük bir başarı olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Şarj işlemi tamamlanana kadar her iki cihazın ekranı da açık bırakılıyor. 10 Ekim tarihinde tanıtımı gerçekleştirilecek olan Reno Ace, 4.000 mAh kapasiteli batarya ve 90Hz yenileme hızına sahip ekranla gelecek.

Şirket ilk defa bir akıllı telefonunda 90Hz ekrana yer verecek. Tabi, Oppo ile aynı fabrikada üretimi gerçekleştirilen OnePlus 7 Pro modelini saymazsak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.