Oppo’dan yeni kamera patenti

0

Ekran altı kamera teknolojisi ile ilgili birçok patent ve sızıntı ile karşımıza çıkan Oppo, beklenmedik bir patentle daha gündemde. Bugün, Asus Zenfone 6 benzeri yeni Oppo kamera patenti detayları ortaya çıktı.

Zenfone 6 benzeri dönebilen yeni Oppo kamera patenti!

Kızaklı, pop-up ve bunlara benzer birçok farklı kamera kurulumuna öncülük eden Oppo, ekran altı kamera teknolojisinden önce dönebilen yeni bir patentle daha karşımıza çıktı. Asus Zenfone 6 ile birlikte Flip Camera olarak adlandırılan kamera sistemini Oppo da kullanacak.

İlk olarak Zenfone 6 ile hayatımıza giren dönebilen kamera sistemi, kullanıcıların arka kamerasını selfie çekimleri için de kullanabilmesini sağlıyor. Bu sistem sayesinde de arka kamera ile selfie fotoğraflarda daha kaliteli görüntüler elde edilebiliyor. Xiaomi ve Meitu‘nun ortaklığında çıkması beklenen cihazlardan birinin afişinde de yer alan kamera sistemi yeni Oppo modellerinde karşımıza çıkabilir.

Yeni ortaya çıkan rapor, Oppo’nun Dünya Fikri Mülkiyet Ofisi’ne dönen kamera sistemi için yeni bir patent başvurusu yaptığını ortaya çıkardı. Pricebaba tarafından sızdırılan yeni patente göre, cihazın arka tarafındaki ikili kamera kurulumunun ortasında LED bir flaş bulunuyor.

Zenfone 6 ile birebir aynı kamera kurulumuna işaret eden patentte cihazın arka tarafında bir parmak izi de görünmüyor. Bu da cihazların ekrandan parmak izi okuma teknolojisiyle geleceğini gösterdi. Tabii ki Oppo’nun bu patent ile ilişkili bir cihaz çıkarıp çıkarmayacağı henüz net değil. Fakat ekran altı kamera teknolojisinden önce birkaç modelin de bu patent ile gelmesi oldukça muhtemel gözüküyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.