Ortaya Çıktı: Balinalar Bu 3 Altcoin’den Stoklarken, Bunları Satıyor!

0

Ünlü analiz şirketi Santiment, Bitoin fiyatı düşerken dikkat çekici büyümeler kaydeden altcoin projelerine gözleri çeviriyor.Santiment’e göre; YFI, UMA, MKR, MATIC, ANT ve KNC, Bitcoin fiyat düşüşünün ortasında büyümeye devam ediyor. Ayrıca Santiment, balinaların hangi altcoin’leri satın aldığını ve hangilerini sattığını da paylaşıyor.

Santiment: Bu 6 altcoin projesi ilgi odağı oldu!

Ünlü araştırma şirketi Santiment, kripto piyasasındaki durumun gelişimi ile ilgili istatistiksel veriler yayınladı.  Bu sefer şirkete göre, YFI, UMA, MKR, MATIC, ANT ve KNC gibi temel altcoin’ler ilgi odağı oldu. Özellikle bu altcoinl’er, son Bitcoin fiyat dalgalanmalarına rağmen büyümelerini sürdürdüler. 

Yatırımcıların da ilgisini çekmesi, büyümelerindeki olumlu göstergelere de katkıda bulundu. Geçen hafta Bitcoin’in 33.000 dolar ile 36.000 dolar aralığında keskin fiyat dalgalanmalarına maruz kaldığını hatırlayın. Ortaya çıkan durum birçok trader’ın dikkatini altcoin’lere çekti.

Santiment: Balinalar bu 3 altcoin’den alırken, bu 3’ünden çıkıyor!

Özellikle yatırımcılar, bunları piyasadaki durum ve teklifler açısından en karlı seçenek olarak değerlendirdi. Yine de Santiment, sadece bir ay önce güçlü negatif piyasa trendlerine maruz kalan birçok varlığın artan hacminin ve aktivitesinin şimdi tekrar cesaret verici işaretler gösterdiğini bildiriyor. Pazar balinalarında da ilginç bir durum yaşanıyor. Dolayısıyla, bu yüksek büyüme oranına sahip balinaların büyük sahiplerinin sayısı bir değişim geçiriyor. Santiment’in makalesi, hangi altcoin’lerin birikimlerini gördüğüne ve hangilerinin çantalarını boşalttığına bakıyor.

Örneğin, giderek azalan balina adresleri arasında Polygon (MATIC), Aragon (ANT) ve Kyber Network (KNC) gibi varlıklar bulunuyor. Artan balina adreslerinin sayısı ise Yearn Finance (YFI), Uma (UMA) ve Maker’da (MKR) yer alıyor. Ayrıca Santiment, belirli varlığa bağlı olarak 100.000 dolar veya 1 milyon dolar eşiğine karşılık gelen balina adreslerinin sayısını saydığını söyledi. Ayrıca şirket, bunun bir hacim ölçüsü olmadığını da eklediler. Bu nedenle herhangi bir zamanda balinaların sahip olduğu ham adres sayısını veya arz yüzdesini ölçmek mümkün.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.