Pamuk Eller Cebe: Bitcoin Gönderim Fiyatları Yeniden Arttı

0

Kripto para sektörünün lider para birimi olan Bitcoin’de ağ, Proof of Work tabanıyla işliyor. Türkçeye iş ispatlı sistem olarak çevirebileceğimiz bu kavram, temel olarak madencileri içeriyor. Bitcoin’de ağ sıkışıklığının arttığı ve hemen herkesin Bitcoin transferi yapmaya çalıştığı dönemlerde de ağ yoğunluğundan ötürü madenciler, yüksek ücret gönderecek olan kişilerin işlemlerini öncülüyor.

Bu da Bitcoin’de ortalama gönderim ücretlerinin yoğun ağ trafiklerinde artmasına yol açıyor. İşte lider kripto para birimi son dönemde büyük bir artış yaşadığı için, bu alanda Bitcoin alan kişi sayısı da arttı. Bu artan sayı da işlem sayısına yansıdı ve Bitcoin gönderim ücretleri yine arttı.

Şu an için ağda doğrulama bekleyen işlemlerin sayısının 50 bine dayandığı ifade ediliyor. Bu da aslında ağ sıkışıklığının net bir göstergesi olarak dikkat çekiyor ve bu durum az da olsa can sıkıcı bir hale geliyor.

Anlık işlem ücretleri de, hızlı işlemler için 214 Satoshi’ye kadar çıkmış durumda. Yaklaşık 4,5 dolara denk gelen bu rakam TL karşılığı ile kabaca 25 TL olarak ifade edilebilir.

Otoriteler, bu tarz şeylerin normal olduğunu söylüyor. Özellikle geçtiğimiz boğa sezonu ile kıyasladığımızda, fiyatların düşüş gösterdiğini görmek de mümkün olabiliyor.

Pamuk Eller Cebe: Bitcoin Gönderim Ücretleri Yine Arttı yazısı ilk olarak Coinmoz. sitesinde yayınlandı

Devamını Coinmoz Üzerinden Oku

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.