Pasif Gelir Nedir? Pasif Gelir Nasıl Kazanılır?

Pasif Gelir Nedir ?

Pasif Gelir , çaba harcamadan yada en az çaba harcayarak elde edilen gelire denir. Aktif Gelir’in tam tersi aktif gelir ise kazanç harcanan emeğe paraleldir. aktif gelirde çalışmaz iseniz kazanamazsınız. yani iş göremez hale gelme durumu yada hastalık , zorunlu izin veya sakatlık durumunda çalışamaz durumumuzda gelir elde edememiz gelir durumu aktif gelir durumudur.

Pasif Gelir Nasıl Oluşturulur ?

İnsanların büyük bir kısmı aktif gelir elde etmektedir. Yani çalıştıkları kadar kazanırlar. Özellikle zengin diye hitap ettiklerimiz inanlar zaman onlar için en değerli hazinedir ve asla zamanlarını boşa harcamazlar. Zengin kişiler kiralar, reklam gelirleri, faiz gelirleri, borsa gelirleri veya altın ve dövizden gelen pasif gelir kaynakları ile geçimlerini sağlarlar.

gelir düzenini oluşturabilmek ciddi sorumluluklar ister. Bu işler ciddi zaman ve uğraş gerektiren işlerdir. Pasif gelir kaynağında zamanının harcadığın an para kazanamazsın. Bu gelir kaynağına zamanınızı yavaş yavaş ve işler ilerledikçe para kazanmak için yatırırsınız. Aktif gelir sisteminde kazanacağınız para tamamen harcayacağınız zamana bağlıdır. Fakat pasif gelir sistemi işlerinizi bitirdikten sonra bile uzun bir süre size para kazandıracaktır.

Pasif Gelir Elde Etme Yolları Nelerdir?

Pasif gelir elde etmenin bin bir yolları vardır. Küçük bir araştırma sonrası yüzlerce pasif gelir elde etme yolları bulabilirsiniz. Aslında pasif gelir elde etmek en başta size çok zor gibi görünebilir. Ama bu işe giriştikten sonra pasif gelirin önemini çok çok iyi anlayacaksınız. Hatta size bağımlılık bile yapabilir ve başka başka pasif gelir elde etme yolları arayabilirsiniz.  Şunu da belirtmekte fayda var aynı anda hem pasif hem de aktif gelir kazanabilirsiniz. Yani pasif geliriniz var diye aktif gelir olarak para kazandığınız işi bırakmanıza gerek yok. Ancak kendinizi tamamen pasif gelir elde etmeye adarsanız çok daha kısa vadede uzun yollar alabilirsiniz. Fakat çoğu insanın bunu yapacak gücü ve durumu yoktur. Hatta bazı insanlar borçlarından dolayı aktif gelir olarak kazandığı paraları ellerine almadan direk borçlarına yatırıyor.

Pasif Gelir Neden Önemlidir?

Zaman çok kutsal ve çok değerlidir. Unutmayın ki bir gün için sadece 24 saatiniz var. Fazlası yok. Dünyada bulunan her ne olursa olsun hiç kimsenin bir gün için 24 saatten fazla zamanı yoktur. Dili, dini, ırkı, yaşı, cinsiyeti, mesleği ne olursa olsun zaman konusunda dünyadaki herkes eşittir.  Dünyada zaman herkesin eşit olduğu şeydir. Hiç kimsede bir diğer kimseden fazlası veya eksiği yoktur. Tamamen eşitizdir herkesle. İşte pasif gelir tamda bu yüzden önemlidir. Nedeni ise şudur ki; zaman, paradan çok daha fazla değerlidir.

Para kazanılabilir, kaybedilebilir, israf edilebilir, yatırım edilebilir. Yani bir şekilde geri dönüşümü mümkündür. Ama zaman öyle değildir. Geçen hiçbir saniyenizi bile geri almanız mümkün değildir.  Dünyamızın insanları yaşayabilmek ve geçinebilmek için çalışıyor ve vaktinin çoğunu da buna harcıyor zaten. Gününü kurtarmaktan başka düşüncesi yok. Zenginler ise artık para kazanma kısımlarını geçmişlerdir ve zenginliğime nasıl zenginlik katarım diye düşünüyorlardır.

Eğer ki bir pasif geliriniz varsa siz uyurken bile kasanıza sürekli para girecektir. Zaten uyanıkken de para kazanıyorsunuz. Yani gün içinde uyurken veya uyanıkken de para kazanırsınız.  En başta dediğimiz gibi pasif gelir OTOMATİK bir sistemdir, kendiliğinden size para kazandırır. Pasif gelir acil olan problemlerinize cevap olmayacaktır. Pasif gelir uzun bir yoldur ve gelir elde etmeye birazcık ileride başlarsınız ama dediğimiz gibi uzun yoldur ve bu yol hiç bitmez ve hep kazanan siz olursunuz.

Tek amacınızın giderlerinizi karşılamak olduğu para kazanma stresi ne zaman ki üzerinizden kalkarsa ve artık maaş gününü hesap etmenize gerek kalkmazsa sıkıntı ve stresten müthiş bir şekilde arınacaksınız. Hayatınızı yaşamanıza engel olan sabah 9, akşam 5 zincirinden kurtulacaksanız ve hayatı daha bir güzel ve dolu dolu yaşayacaksınız.

Pasif gelir elde edip rayına oturttuğunuz zaman artık tamamen özgürleşeceksiniz. Ailenize, eşinize, çocuklarınıza, değer verdiğiniz insanlara daha fazla zaman ayırabileceksiniz. Tam anlamıyla artık tamamen özgür bir kişi haline geleceksiniz. Tüm mücadeleniz ve uğraşlarınız buna değmez mi? Sizin bir düzenin içinden çıkmanızı engelleyen ve sizi zincire vuran bu sistemden kurtulama zamanı gelmedi mi? Eğer ki hayatınızda zengin olmak, hayatı dolu dolu yaşamak özgür olmak istiyorsanız ve bunda kararlıysanız pasif gelir elde etmeyi öğrenmeniz ve bu yöntemi kullanmanız gerekmektedir.

Pasif Gelirin Avantajları

  1. Zaman konusunda daha serbest bir hale geleceksiniz.
  2. Stes, endişe, gelecek ve geçim endişeleriniz azalacak veya hiç kalmayacaktır.
  3. İlerideki daha büyük projelerinize maddi anlamda kaynak ve zemin hazırlar
  4. Sağlık sorunları yaşarsanız bile pasif gelir kaynağınız maddi anlamda yanınızda olacaktır.
  5. Size istediğiniz yerde çalışma ve istediğiniz yerde yaşama imkânı verir.
Etiket(ler): , , , , , .Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Pasif Gelir Nedir? Pasif Gelir Nasıl Kazanılır? için 1 cevap

  1. defne erdoğan diyorki:

    güzel bilgi belki işime yarar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir