Pixel 4 hareket algılama özelliğine ülke engeli!

0

Google Pixel 4 henüz tanıtılmamış olmasına rağmen tasarımı ve özellikleri netlik kazandı. Bugüne kadar ortaya çıkan sızıntılara damgasını vuran detaylardan birisi de, Motion Sense olarak adlandırılan hareket algılama özelliği oldu.

Project Soli adı altında geliştirilen radar teknolojisine dayanan Motion Sense ilk kez bir akıllı telefonda kullanılacak. Ancak, bu teknolojinin tüm ülkelerde ve uygulamalarda kullanılamayacak olması bir hayal kırıklığına neden oldu.

Google Pixel 4 Motion Sense özelliğine ülke engeli

Bu gelişmiş radar teknolojisinin herhangi bir ülkede kullanılabilmesi için yetkili kurumlardan izin alınması gerekiyor. Bu nedenle Google Pixel 4 Motion Sense özelliğinin yalnızda 38 ülkede kullanılabileceği belirtiliyor. Bu ülkeler şu şekilde;

Amerikan Samoası, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Kanada, Hırvatistan, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Guam, Macaristan, İrlanda, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Porto Riko, Romanya, Singapur, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre, Tayvan, Birleşik Krallık, ABD, Virjin Adaları – ABD

Bunun yanı sıra Google henüz altı medya uygulamasının hareket algılama ile uyumlu olduğunu belirtti. Bu sayede şarkıları atlamak, geri almak, oynatmak, duraklatmak veya ses seviyesini kontrol etmek için hareketler yeterli olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.