Piyasa Tahlili: Bitcoin Düşerken Bu Altcoin’ler Çift Hanelerle Zıplıyor!

0

Bitcoin (BTC) son 24 saatte yüzde 2’lik bir artış yaşayıp 1.000 dolar civarı yükselirken; DeFi odaklı birkaç altcoin, etkileyici kazançlar elde etti. Bu coin’lerin arasında UNI, Aave, SNX ve COMP gibi merkezi olmayan finans (DeFi) öncüleri yer alıyor.

DeFi odaklı birkaç altcoin yükseldi

Bitcoin 33.000 dolar civarında bir düşüş yaşasa da toparlandı ve 35.000 dolara yaklaştı. Ancak https://bedevaoyunhesaplari.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere Çin’den gelen bazı haberlerin sonucu olarak ani bir düşüş kaydetti. Yine de yazım sırasında hafif bir şekilde toparlanmış durumda – 34.288 dolardan işlem görüyor. Bu sırada, özellikle DeFi ile bağlantılı olan altcoin’ler önemli sıçramalar yaşadı: Uniswap (UNI) son 24 saatte yüzde 15,9, Aave (AAVE) yüzde 28,4, Compound (COMP) ise yüzde 23,5 oranında yükseldi. Aave’nin yükselişi, kurumlar için DeFi hizmetleri başlatma planını açıklamasından kısa bir süre sonra geldi.

Dün küçük kayıpların yaşanmasının ardından çoğu altcoin bugün yeşilde görünüyor. Ethereum 2.300 doların altına düştü, ancak yüzde 5’lik bir artış, varlığı 2.332 dolara çıkardı. Binance Coin (BNB) de yüzde 6,8’lik bir kazanç elde ederek 315,87 dolardan işlem görüyor. 24 saatte Cardano (ADA) yüzde 2,9 oranında, XRP yüzde 2.4 oranında, Dogecoin (DOGE) yüzde 1 oranında yükseldi. Chainlink (LINK) de piyasa değerine göre ilk 20 coin arasında yüzde 8.7 ile en çok yükselenler arasında yer alıyor.

İlk 100’de en çok yükselenler

PancakeSwap, UNI’nin artışını kopyalamış görünüyor. CAKE, yazım sırasında yüzde 11,4’lük bir ivme kazanmış durumda. Son olarak, en çok yükselenlerden biri KuCoin token oldu. KCS, 24 saatlik bir ölçekte yüzde 41 kadar artış yaşadı. KCS’in yanı sıra, piyasa değerine göre 81. Sırada yer alan Ecomi (OMI) de yüzde 41.6 oranında yükseldi. Toplam kripto para piyasa değeri, bir günde hafif bir toparlanma yaşadı ve yazım sırasında tam 1,5 trilyon dolar değerinde.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.