Piyasa Tahlili: Bu 4 Altcoin, Yüzde 100’ün Üzerinde Arttı!

0

Son yedi gün içerisinde bir dizi altcoin, Ethereum fiyatının Bitcoin’den ayrışmasıyla yaşam belirtileri gösteriyor. CoinMarketCap’e göre, piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum, geçen hafta yüzde 12,52 oranında ralli yaptı. Aynı zaman diliminde Bitcoin yüzde 0,35 değer kaybetti. Bu süreçte dört altcoin yüzde 100’ün üzerinde arttı.

İşte 7 günde en çok yükselen 4 altcoin

Son zamanların en iyi performans gösteren altcoin’lerinden biri, oyuncuların dijital yaratıkları toplamasına, üretmesine, yükseltmesine, savaşmasına ve takas etmesine olanak tanıyan blockchain tabanlı bir oyun olan Axie Infinity (AXS). AXS, CoinMarketCap’e göre, yedi günün en düşük seviyesi olan 5.20 dolardan tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 13.59 dolara yükseldi. Bu durum, yüzde 161’in üzerinde bir artışa işaret etti.

Yükselen bir başka altcoin, kripto borsası KuCoin’in yerel varlığı olan KCS oldu. https://bedevaoyunhesaplari.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere KCS, sadece bir haftada yüzde 110’un üzerinde bir artış gösterdi ve yedi günün en düşük seviyesi olan 6.8 dolardan 14.47 dolara yükseldi. Bu hafta ilerleme kaydeden üçüncü kripto para birimi, zincirler arası merkezi olmayan finans platformu Alpha Finance (ALPHA) oldu. Altcoin, yedi günün en düşük seviyesi olan 0,41 dolardan 0,88 dolara, yüzde 114’ün üzerinde yükseldi.

Yedi günde yüzde 100’ün üzerinde yükselen son kripto, her varlık için perpetual sözleşmeler sunan merkezi olmayan bir platform olan Perpetual Protocol (PERP) oldu. PERP son yedi gün içinde yüzde 112 artışla 5,59 dolardan en yüksek 11,86 dolara yükseldi.

DeFi altcoin’leri de yükseliş yaşıyor

Merkezi olmayan finans (DeFi) sektöründeki birçok kripto para da sıçradı ve bu alandaki en büyük kripto para birimleri, geçen hafta en az yüzde 50 sıçradı. Birçok altcoin bir sıçramaya tanık olsa da, çoğu varlık tüm zamanların en yüksek seviyelerinin oldukça altında kalıyor. Genellikle Bitcoin aşağı yönlü hareket ettiğinde, piyasanın geri kalanını da beraberinde götürüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.