Play Store için gizlenme devri başlıyor

0

Geçtiğimiz Mayıs ayında Google I/O 2019’da CEO Sundar Pichai açıklamalarında veri saklama ve gizliliğini korumak ilk hedeflerimizden olacak demişti. Bu yıl ise sırayla birçok Google hizmetine gizli mod özelliği geldi. Bugün ise ortaya çıkan sızıntılara göre, Google Play Store gizli mod özelliği test ediliyor.

Google Play Store gizli mod özelliği test ediliyor!

Geçtiğimiz Mayıs ayında düzenlenen Google I/O 2019’da CEO Sundar Pichai, birçok açıklamasında veri gizliğini vurgulayarak Google Haritalar için gizli mod özelliğini kullanıcılara tanıtmıştı. Ardından farklı hizmetlerine de gizli mod özelliğini entegre eden şirket, şimdi de Play Store için bu özelliği test ediyor.

Play Store hem geliştiricilerin uygulama dağıtım sürecinde hem de kullanıcıların uygulama araştırma ve kullanım sürecinde gizliliğe önem verse de birçok veriyi kullanıcıları anlayabilmek için tutuyor. Bununla birlikte Play Store üzerinden her gün güvenli olmayan birçok uygulama bazı güvenlik açıklarıyla platforma sızdırılıyor.

Bu yüzden Google önümüzdeki günlerde yayınlayacağı Play Store v17.0.11 güncellemesi ile bilinmeyen uygulamalar hakkında sizi uyarmak için hazırlanıyor. Bununla birlikte, kullanıcıların oturum için verilerinin toplanmasını reddetmelerini sağlayan gizli mod seçeneğini de sunuyor olacak.

Gizli mod özelliğinin henüz detayları bilinmese de yukarıda bulunan kodlar yeni özelliğin geleceğini doğruladı. Muhtemelen Play Store’daki bu yeni özellik, Google Haritalar ve diğer Google servislerine benzer bir sekme mantığı ile çalışacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.