PlayStation 5 çıkış tarihi açıklandı

0

PlayStation tutkunlarının uzun heyecanla beklediği yeni nesil oyun konsolu için Sony cephesinden bir açıklama geldi. PlayStation 5 çıkış tarihi ile ilgili duyuru şirketin resmi Twitter hesabı üzerinden yapıldı.

Atılan tweet ile birlikte resmi web sitesi üzerinden de bir yazı paylaşıldı. Bu yazıda, konsola gelecek yeni özelliklerle de anlatıldı.

Sony PlayStation 5 çıkış tarihi

Xbox Project Scarlett ve PlayStation 5 şu sıralar oyuncular tarafından deyim yerindeyse dört gözle bekleniyor. Xbox cephesinde meraklı bekleyiş sürerken, Sony PlayStation 5 ile ilgili önemli bir duyuru yaptı. Şirketin Twitter hesabından yapılan duyuruya göre, yeni nesil oyun konsolu 2020 yılı içinde karşımıza çıkacak.

 PlayStation 5 çıkış tarihi ile ilgili resmi web sitesinden de bir yazı yayınlandı. Şirket CEO’su Jim Ryan tarafından paylaşılan yazıda da tıpkı atılan tweette olduğu gibi PS5 için 2020 Yazı işaret edildi.

Yeni nesil konsol ile birlikte oyuncuları bazı yenilikler bekliyor. Bunlardan biri PS kontrolörü tarafında karşımıza çıkacak. Şirket, şu sıralar dokunsal geribildirim özelliği üzerinde çalışıyor. Bu geribildirimler ile bir tarlaya dalmak ya da bir çamura dalmak arasındaki farkın net bir şekilde hissedileceği söyleniyor.

Kontrolcüdeki bir diğer değişiklik de tetik butonlarında bizleri bekliyor. R2 ve L2 butonları bundan sonra adaptif olarak ayarlanacak. Yani geliştiriciler tetiklerin direncini programlayabilecek.

Oyun geliştiricileri yeni kontrolcülerin ilk sürümlerini almaya başladı. Bu oyun severler tarafından nasıl karşılanacak, yeni özellikler konsola neler katacak tüm bu sorulara yanıt alabilmek için 2020’nin yaz aylarını beklememiz gerekiyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.