PlayStation 5 Google Stadia’ya rakip olabilir

0

Duyurulmasının ardından tüketici tarafında büyük bir ilgi uyandıran Google Stadia, Sony’nin örnek alacağı ürünlerden biri olabilir. Yakın zamanda PlayStation 5 modelini duyuracak olan Sony, yeni konsol modeliyle birlikte Google Stadia’daki bazı özellikleri kullanıcılara sunabilir.

PlayStation 5 Google Stadia özelliklerine sahip olacak

Ortaya çıkan Sony patenti, PlayStation 5’in kablosuz bağlantılar yoluyla görüntü ve ses verilerini aktarabileceğini gösteriyor. Bu durum aslında uzaktan oyun oynamanın yanı sıra diğer donanımlarla da oyun oynama özelliğini ortaya koyuyor. Bu özellik ile birlikte bilgisayarınıza aktarılan oyun, bilgisayarınızın klavye ve faresiyle de rahatlıkla oynanabilir.

Ayrıca bu özellik ile direkt internet bağlantısıyla oynanabilen oyunlarda donanım konusunda bir sıkıntı yaşanmaz. Yani konsol eskise bile güncel oyunlar rahatlıkla oynanabilir. Aslından bu sistemin en büyük avantajlarından biri de bu.

Fakat PS 5’in bu özellikleri kazanması belirli bir abonelik ücretini de beraberinde getirebilir. Zorunlu olup olmayacağı, bilinmese de olası yüksek ihtimaller arasında yer alıyor.

Sony’den bu konuyla ilgili bir resmi açıklama henüz gelmiş değil. Ancak PS 5 tanıtıldığından en doğru bilgilere ulaşabileceğiz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.