Pompliano: Servetimin Yarısı Bitcoin’de Duruyor

0

Kripto para sektörünün en ünlü simalarından birisi olan Anthony Pompliano, Coin Telegraph adlı kripto para haber sitesine bir röportaj verdi ve gündeme dair açıklamalar yaptı. Morgan Creek adlı kripto para yatırım şirketinin kurucusu ve aynı zamanda CEO’su olan başarılı isim, yaptığı açıklamada şu anda kişisel servetinin yüzde 50’sini Bitcoin’de tuttuğunu ifade ederken, bunu da kendisinin bu lider kripto para birimine olan inancının bir sonucu olduğunu aktardı.

Başarılı isim, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

”Benim kendi kişisel servetimin yüzde 50’si Bitcoin’de. Bir başka deyişle Bitcoin’e çok yüklü bir yatırım yaptım. Bunu yüzde 100 neden yapmadın diyenler de olacaktır. Ancak elbette bu riskli bir durum olabilir. Sonuçta ciddi bir değer kaybı durumunda, ki ben hiçbir şekilde ihtimal vermiyorum ama, başınıza kötü bir şey gelebilir. Ben de bunu görmek istemediğim için böyle bir şey yaptım.”

Başarılı isim, Bitcoin’in genel kanının aksine son derece güvenli bir para birimi olduğunu ifade ederken, sözlerini ise şöyle sonlandırdı:

”Elbette şu anda küresel çapta en büyük ordu ve askeri güce sahip olan kurum, para kontrolünü de elinde tutacaktır. Ancak Bitcoin yine de bu alanda ciddi bir alternatif. Bunu da, ekonomik manada zor günlerden geçen ülkelerdeki kullanım oranlarından görebiliriz. O sebeple Bitcoin bence çok güvenli bir para birimi.”

Pompliano: Servetimin Yarısı Bitcoin’de Duruyor yazısı ilk olarak Coinmoz. sitesinde yayınlandı

Devamını Coinmoz Üzerinden Oku

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.