Pop up kameralı akıllı telefonlar – Kısayol #45

0

Her hafta yeni konularla karşınıza çıktığımız teknoloji programımız Kısayol’un 45. bölümü ile karşınızdayız. Kısayol 45. bölüm ana konumuz Pop up kameralı akıllı telefonlar. Programımızda aynı zamanda yine haftanın öne çıkan haberlerine değiniyoruz ve sürpriz kutu açılışları gerçekleştiriyoruz.

Pop up kameralı akıllı telefonlar – Kısayol #45

Akıllı telefonlar yavaş yavaş şekil değiştiriyor. Bu değişimlerin bir kısmı da tabii ki kamera tarafında yaşanıyor. Tam ekran deneyimin artırmak isteyen akıllı telefon üreticileri Pop up kameralı akıllı telefonlar ile karşımıza çıkıyor. Biz de bu bölümümüzde yeni nesil telefonları mercek altına alıyoruz.

Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan sizleri videomuzla baş başa bırakalım. İyi seyirler…

Pop up kameralı telefonlar denilince akla Huawei Y9 Prime 2019, Xiaomi Mi 9T gibi modeller geliyor. Farklı markaların, tam ekran deneyimi adına farklı kamera çözümleri sunduğunu görüyoruz. Pop up kameralar yalnızca ön kamera açıldığına ortaya çıkıyor ve ihtiyaç olmadığı durumlarda telefonun içinde konumlanıyor. Bir motor mekanizmasının kullanıldığı ön kamera böylece telefonun ekranında yer kaplamıyor. Bu özellikle oyun oynarken ya da video izlerken alınan keyfi artırıyor.

Kısayol‘u Hepsiburada’nın sosyal medya hesapları ve HepsiTV YouTube kanalı üzerinden takip edebilir, geçmiş bölümlere de bakabilirsiniz.

Bu hafta neler konuştuk?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.