Profesyonel Analistler: Altın Bu Düzeylerden Süreç Görecek!

0

Altın, Perşembe günü yükseliş yaşadı ve ABD dolarının gevşemesi ve ABD Hazine tahvillerinin düşüşü ile beş günlük galibiyet serisini pekiştirdi. Altın, yüzde 0.42’lik bir artışla 1.810 dolardan işlem görüyor. Gün içerisinde 1.814 dolara yükseldi. Dolar endeksi yüzde 0,1 oranında değer kaybetti ve altını diğer para birimi sahipleri için daha ucuz hale getirdi. Analistler de altın fiyatı için optimist bir tutum sergiliyor gibi görünüyor.

Commerzbank analisti: Altın fiyatının yükselmesinin önündeki tek engel, dolar

Commerzbank analisti Carsten Fritsch, “Altına genel olarak baktığımızda yönün yukarıda olduğunu görüyoruz… ve piyasada altının yükselmesini engelleyen ve geri çeken tek engel dolar. Doların biraz zayıflamasıyla metal yeniden yükseldi,” ifadelerini kullandı. Ayrıca ABD Merkez Bankası’nın son para politikası toplantısının tutanaklarında ” bir sürpriz” olmadığını ve tahvil getirilerindeki düşüşün değerli metalin fiyatı açısından pozitif olduğunu da sözlerine ekledi.

https://bedevaoyunhesaplari.com olarak da bildirdiğimiz üzere Fed, 15-16 Haziran’da bir toplantı gerçekleşmişti. Analist, Fed’in bu toplantısının tutanaklarının yayınlanmasıyla, “çeşitli katılımcıların” merkez bankasının varlık alımlarını azaltma koşullarının “beklenenden biraz daha erken gerçekleşeceğini” hissettiğini söyledi. Altın, yükselen ABD faiz oranlarına karşı oldukça hassastır.

BofA: Değerli metal, 2021 yılında bu seviyelerden işlem görecek

Öte yandan Bank of America’nın Küresel Araştırma kolu, bir notunda, altının bu yıl ortalama 1.828 dolardan işlem göreceğini tahmin ederek “Enflasyon artışı altın piyasasına yeni alıcılar getirse de, daha sıkı para politikası, değerli metali son aralıklarda tutmaya ayarlandı,” ifadelerini kullandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.