Profesyonel Trader, Dev Bitcoin İddiası Yaptı! Tarih Bile Verdi

0

Bitcoin piyasası, her gün iklimin değiştiği, yüksek dalgalanmalara sahip, enerjik bir pazardır. Bir yatırımcı, geleceği ne kadar doğru tahmin ederse etsin, sonuç her zaman şaşırtıcı olabiliyor. Bu nedenle, doğru tahminleriyle bilinen analistlerin düşünceleri çok kıymetli. “The Wolf of All Streets” lakabıyla bilinen, başarılı analist Scott Melker, yakın tarihli bir videoda, tahmini Bitcoin fiyatını açıkladı. Merakla beklenen analiz şu şekilde:

Scott Melker’in Bitcoin tahmini 280.000 dolar

Yakın tarihli bir analizinde, güncel Bitcoin piyasasını yorumlayan analist, BTC’nin aylık grafiğini baz alarak, ilginç noktaları öne çıkarıyor. İlk olarak, aylık grafikte, BTC’nin EQ çizgisini (orta çizgiyi) kırdığını belirten analist, lider kripto para biriminin durumunu “mumlarını Haziran 2019’dan Kasım 2020’ye kadar yaklaşık 17 aydan fazla bir süredir, bu çizginin altında tutuyor” şeklinde analiz etti. Ek olarak, BTC’nin en son Aralık 2020’de çizgiyi geçtiğini ekleyen analist, şu anda destek için çizginin tekrar test edildiğini de belirtiyor. Scott Melker ayrıca, Bitcoin tahmini için şu sözleri ekledi:

Önümüzdeki ay, Bitcoin kanalın en üstüne çıkabilirse (üst trend çizgisi), bu 158.000 dolar seviyesine işaret edebilir. Bir ay sonra ise 168.176 dolara ilerlemesinin birkaç ay sürdüğünü görüyorsunuz… Bu bizi 230, 250 ve 280 bin dolara götürebilir.

Ek olarak analist, günlük grafikte BTC’nin azalan kanalın orta çizgisini kırdığını ekliyor. Bitcoin’in aktif olarak yükseldiğini belirten analist, güncel bölgenin desteğe çevrildiğini de vurguladı. Aynı zamanda direnç bölgesi, Melker’in tespitlerine göre 50 MA veya kanalın tepesi olacak.

Analist, Bitcoin’in ilk önce 42.000 doları geçmesi gerektiğini vurguluyor

Tahminlerinin devamında kısa vadeli hareketleri yorumlayan Melker, olası bir Wyckoff birikim rallisini gösteren 4 saatlik grafikte analizlerine devam ediyor. Baharın yavaşça geldiğini belirten Melker, 36 bin doların destek olarak kalması gerektiğini ve bu hareketin, Bitcoin’i 42 bin dolara kadar yükseltebileceğini öngörüyor.

Ek olarak Melker’in tahminlerine, popüler analist Rekt Capital’de destek veriyor. https://bedevaoyunhesaplari.com olarak da bildirdiğimiz üzere, son zamanlarda, Bitcoin’in 50 WEMA’da tutunabildiğini belirten Rekt Capital, bu göstergenin potansiyel bir boğa piyasasını, nasıl oluşturabileceği hakkında şu tweetleri atmıştı:

Bitcoin’in başı belada olabilir mi?

Bir diğer yandan, Kongre Üyesi Bill Foster’ın son açıklamasının endişe yarattığını belirten analist, kötü niyetli yazılımların Bitcoin’in yasal statüsü için bir tehdit olduğunu belirtiyor. Çevrim içi bir toplantıda konuyla ilgili açıklama yapan Foster, şu cümleyle izleyenlere durumu aktardı:

Henüz orada değilim, ancak kongrede, anonim bir kripto işlemine katılıyorsanız, bir suç komplosuna fiili bir katılımcı olduğunuza dair önemli bir görüş var.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.