PUBG Mobile Lite özellikleri neler?

0

PUBG Mobile’ın başarısının ardından Tencent Games, daha düşük RAM’e sahip akıllı telefonlarda da rahatça oynanabilen PUBG Mobile Lite versiyonunun müjdesini verdi. PUBG Mobile Lite bir süredir beta sürümdeydi. Ancak son çıkan haberlerle birlikte Hindistan’da kullanıma sunuldu. Peki, PUBG Mobile Lite ve PUBG Mobile arasında fark var mı? PUBG Mobile Lite özellikleri neler?

PUBG Mobile Lite özellikleri ile neler geliyor?

PUBG Mobile’in grafiklerine sadık kalınarak geliştirilen PUBG Mobile Lite boyut olara tabii ki ana oyundan daha küçük. PUBG Mobile Lite ve PUBG Mobile arasında önemli bir boyut farkı var. Ana oyun 2 GB’lık bir indirme boyutuna sahipken, diğer oyunun boyutu sadece 500 MB.

Oyunda yalnızca Erangel haritası kullanılıyor. Ayrıca oyuna katılan oyuncu sayısında da fark var. Ana oyunda 100 oyuncu ile girilen mücadele Lite versiyonda 60 oyuncuya düşüyor. Oyuncular hareket halindeyken de kendilerini iyileştirebiliyor.

Tencent, daha agresif bir oyun tarzı denemek için daha fazla hasar alabilmenin önünü açtı. Artık, oyuncuların ölmesi için daha fazla hasar alması gerekiyor. Böylece oyunda kalış şekli uzuyor.

PUBG Mobile’de hedef yardımı bulunuyordu. Bu sayede hedef yüzde 100 doğru olmasa bile oyuncunun düşmanı vurmasına yardımcı olunuyordu. PUBG Mobile Lite ile bu özellik daha da iyileştiriliyor.

Deneyimi kolaylaştırmak adına silahlardaki geri tepme özelliği hafifletiliyor. Bu da daha iyi nişan almayı ve ateş etmeyi sağlıyor.

Oyunda grafik ayarlarda oynama yapmak gibi bir şans yok. Zaten düşük ayarlarda gelen oyunu verildiği şekilde oynamak gerekiyor. Söylentiler oyunu oynarken ölmenin daha kolay olduğu yönünde.

PUBG deneyimini düşük sistemli telefonuyla oynamak isteyen oyunculara hitap eden Lite versiyonda henüz oyuncu eksiliği var. Bu da şimdilik botların daha fazla ortalıkta dolaşmasına neden oluyor. Söz konusu problemin çözülmesi için PUBG Mobile Lite’ın birçok ülkede resmen yayınlanmasını beklemek gerekiyor.

2 GB RAM’e sahip telefonlarda rahatça çalıştığı söylenen PUBG Mobile Lite özellikleri ile ana oyundan çok da ayrılmıyor diyebiliriz. Oyunda şimdilik yalnızca iki sonucu bulunuyor. Bu da daha fazla ülkeye yayıldıkça artacaktır.

Oyun şimdilik Hindistan’da Google Play Store üzerinden indirilebiliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.