PUBG Mobile oyuncuları iOS 13’ten şikayetçi!

0

Apple yakın zamanda yeni telefonlarını ve iOS 13 işletim sistemini tanıtmıştı. Yeni özellikleri ile kullanıcıların beğenisine sunulan işletim sistemi bazı sorunları da beraberinde getirdi. PUBG ve Fornite oynamaya çalışan kişiler, işletim sisteminin yeni özelliği olan 3 parmak ile kontrol yüzünden sorun ile karşılaştı.

iOS 13 güncellemesi yapanlar PUBG ve Fortnite oynayamıyor

Apple işletim sistemi ve donanım uyumluluğu konusunda ilk akla gelen markalardan biri. Özellikle iOS işletim sistemine sahip telefonların daha uzun süre güncelleme alabilmesi, daha stabil olması ve güvenlik konusunda uygulamalara göz açtırmaması kullanıcıların tercih sebeplerinden birkaçı. Ancak iOS 13 bazı hatalar ile gündeme damgasını vurdu. Batarya sorunu, mail uygulamalarında oluşan sorun ve ekran kilidi üzerinden rehbere erişebilme gibi sorunlara bir yenisi eklendi.

Güncellenen işletim sistemlerindeki yeni özellikler bazı uygulamaların çalışmalarına engel olabiliyor. Bunun en yakın örneği iOS 13 için geliştirilmiş 3 parmak kullanımında kopyala, yapıştır gibi fonksiyonların çalışması. Bu özellik bazı oyunları oynanamaz hale getiriyor. Özellikle PUBG ve Fortnite gibi oyunların 3 parmak ile kontrol edilmesinden dolayı etkileniyor olması, kullanıcıların sıkıntı yaşamasına sebep oluyor.

Şimdilik bu özelliği kapatamayan kullanıcılar sağlıklı bir şekilde oyun oynayamamaktan şikayetçi.

Oyuncu şikayetlerinin artması ile birlikte hem PUBG hem de Fortnite tarafından kullanıcılara bildirim gönderildi. Apple cihazlarda güncellemenin de kapatılamaması sebebiyle birçok insan mağdur olmuş durumda. Bu konuda çalışmalara başladığını belirten yetkililer bir sonraki sürümde hatayı çözeceklerini belirtti. Apple 30 Eylül tarihinde gerçekleştireceğini söylediği iOS 13.1 güncellemesini daha erken tarihe çekme kararı aldı. Hataya sebep olan özellik gelecek sürümde sadece metin düzenlenebilen uygulamalarda etkinleşecek. Benzer bir sorunun yaşanmaması için çalışmalarını sürdüren ekip diğer sorunların da yeni gelecek olan güncelleme ile çözüleceğinin altını çizdi. 24 Eylül tarihinde gelmesi beklenen güncelleme ile oyuncular eskisi gibi akıcı deneyim yaşayabilecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.