PUBG Mobile yapımcısından oyunculara müjde

0

PUBG Mobile yapımcısı Tencent, yeni bir satın alma ile gündemde. Multiplayer oyunlar geliştirmeye odaklanan şirket Funcon’un hisselerini satın aldı. Funcom ile Tencent neler yapacak?

Popüler mobil oyunlardan biri olan PUBG Mobile‘ın yapımcısı Tencent, Oslo merkezli yeni bir ortaklık kuruyor. Funcom şirketinin en büyük hissedarı olmak için yüzde 29’luk hissesini satın alan oyun devi, bu satın alma ile oyuncuları heyecanlandırdı. Conan the Barbarian, Aga of Conan ve Conan Exiles gibi oyunlarda imzası olan Funcom ile Tencent neler yapacak?

Funcom ile Tencent güç birleştirdi

Çinli dev, bağımsız oyun geliştiricisinin neredeyse üçte birini satın almak için hisse anlaşmasına imza attığını yapılan basın açıklamasıyla duyurdu. Funcom ile Tencent arasındaki imzalardan sonra, Tencent Funcom’un en büyük hissedarı konumuna geldi.

Norveç merkezli KGJ Capital AS’ye ait tüm hisseleri edinmeyi kabul eden şirketin hedefinde yeni oyunlar geliştirmek ve çevrim içi oyun pazarında en güçlü lider olmak yer alıyor. Ayrıca Tencent bu satın alma ile birlikte multiplayer oyun deneyimine odaklanacak. Oyuncular ilerleyen zamanda Tencent imzalı birçok multiplayer oyun ile karşılaşabilir.

Tencent’in aynı zamanda, Riot Games, Epic, Supercell, Ubisoft, Paradox, Frontier ve Miniclip gibi şirketlerde de hissesi bulunuyor. Yelpazesini genişleten oyun devi, oyunseverler için farklı oyunları geliştirmeyi kafaya koymuş gibi duruyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.