Puma birinci akıllı saati ile karşımızda!

0

Berlin’de gerçekleştirilen IFA 2019’da kendisini gösteren spor markası Puma, ilk akıllı saat modeli ile karşımıza çıktı. Puma akıllı saat modeli ile birlikte sporcuları hedef alıyor. Peki, Puma akıllı saat modeli ile neler sunuyor?

Puma akıllı saat modeli ile neler sunuyor?

Dünyaca ünlü akıllı saat üreticisi Fossil ve Puma iş birliği ile geliştirilen akıllı saat, 44 mm boyutunda kasanın içine yerleştirilmiş 1.19 inç boyutunda AMOLED ekran ile birlikte geliyor. Plastik ve alüminyum karışımı kasaya sahip olan saat, tasarım olarak sporcuları hedef aldığını belli ediyor.

Wear OS işletim sistemi ile birlikte tüm Android ve iOS cihazlarla uyumlu bir şekilde çalışabiliyor. Ayrıca Puma’nın akıllı saati, Qualcomm’un Snapdragon Wear 3100 işlemcisinden güç alıyor. Bu işlemciye ise 4 GB dahili hafıza ve 512 MB RAM eşlik ediyor. Bu özellikler ile birlikte saat, 24 saatten daha fazla bir pil ömrü vaat ediyor. Saat ile birlikte NFC, kalp atış hızı izleme, spor takibi, Google Asistan entegrasyonu gibi özellikler de bizleri karşılıyor.

Kasım ayında piyasaya sürülmesi planlanan akıllı saat için belirlenen fiyat etiketi ise 275 dolar şeklinde. Türkiye’de satışa sunulup sunulmayacağı hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor.

Tüm IFA 2019 haberlerini ve videoları buradan görüntüleyebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.