Qualcomm’dan 7 serisi işlemciler için 5G müjdesi!

0

Berlin’de düzenlenen IFA 2019 son hızıyla devam ediyor ve yeni teknolojilerle buluşmaya devam ediyoruz. Bugün Huawei’nin yeni 5G işlemcisini duyurmasının ardından Qualcomm’dan da işlemciler için önemli açıklama geldi. Qualcomm 7 serisi işlemciler için 5G bağlantısı müjdesi verdi!

Tüm IFA 2019 haberleri ve videoları burada!

Qualcomm 7 serisi işlemciler için 5G müjdesi verdi!

Berlin’de IFA 2019 etkinliği devam ederken, amiral gemisi cihazlar ve son teknolojiler ön plana çıkıyordu. Qualcomm’dan ise orta segment cihaz kullanıcıları için 5G müjdesi geldi. Qualcomm 7 ve 6 serisi işlemciler için 5G bağlantı planını açıkladı.

Qualcomm 7 ve 6 serisi işlemcilerde 5G bağlantı desteği için 5G mobil platform portföyünü entegre edecek. Şirket, bu sayede yaklaşan orta sınıf işlemcilerinin mmWave ve 6 GHz spektrum, TDD ve FDD modları dahil tüm kilit bölgeleri ve frekans bantlarını destekleyen, global ölçekte sınıfının en iyi hücresel performansını, kapsamını ve güç verimliliğini sağlayacağını iddia ediyor.

5G çoklu SIM, dinamik spektrum paylaşımı ve bağımsız (SA) ve bağımsız olmayan (NSA) ağ mimarileri de bu orta segment işlemci serileri için gelecek yeni özellikler arasında. Ayrıca, yaklaşan Snapdragon 7 Serisi işlemcilerin 7nm işlem teknolojisi üzerine kurulacağı ve 5G ile birlikte Qualcomm AI motoru ve seçkin Elite Gaming özelliklerini içeren diğer birinci sınıf özellikleri barındıracağı da açıklandı.

Yani şirket orta segment işlemcilerinin 5G bağlantısıyla amiral gemisi cihazlar gibi bağlantı teknolojisini entegre etmenin yanı sıra donanımsal olarak da güçlü bir performans sunmasını sağlayacak.

Son olarak Qualcomm, Snapdragon X55 5G Modem-RF Sistemi için QTM527 mmWave modülünü tanıttı. Bu, mobil operatörlerin evlere ve iş yerlerine sabit internet genişbant hizmetleri sunmak için 5G ağ altyapısını kullanabilmelerini sağlayan 5G sabit kablosuz erişim için dünyanın ilk tam entegre genişletilmiş mmWave çözümü olarak sunuldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.