Rekor yükseliş yaşayan STEPN (GMT) ilgi görmeye devam ediyor

0

Investing.com – Mart ayında piyasaya çıkan Solana tabanlı kripto varlık STEPN (GMT), kısa sürede muazzam bir yükseliş gördü. GMT tokenine talep devam ederken kripto varlık, 1,5 ay gibi kısa bir sürede 2 milyar dolar piyasa değerine ulaştı ve 55. en büyük kripto para oldu.

GMT 9 Mart tarihinde işlem hacmine göre en büyük kripto para borsası Binance’te listelendiğinde sadece 0,01 dolardı. Dünkü işlemlerde 3,83 dolara kadar yükselen GMT tokeni, böylece 1,5 aylık periyotta %36.550 artmış oldu.

Green Metaverse Token (GMT) nedir?

GMT, STEPN adlı uygulamada spor yapan bireylerin egzersiz yaparken kazanabileceği tokenlerden biridir ve aynı zamanda uygulamanın yönetişim tokeni olarak kullanılır. STEPN uygulaması kullanarak egzersiz yapan kişiler GMT ile birlikte GST (Green Satoshi Token) de kazabilirler.

Yeni bir kullanım alanıyla gelen kripto varlık, hızlı yükselişinden dolayı piyasada Shiba Inu ile karşılaştırılmaya başlandı.

STEPN uygulamasının kullanımının her geçen gün artması ve bunun yanında spor ayakkabı NFT’lerinin ticareti devam etmesiyle GMT fiyatı, düzeltme yapmadan yükselmeye devam ediyor. Diğer yandan STEPN uygulaması App Store’da sağlık ve fitness kategorisinde 29. sıraya yükseldi.

Kripto kullanıcılardan yoğun ilgi gören STEPN, Blockchain ağında farklı kullanım alanıyla dikkatleri üzerine çekti. Kullanıcılarını hareketlendirmek isteyen STEPN, bunun karşılığında spor yapan kişilerin pasif gelir olarak kripto varlık kazanmasını sağlıyor.

STEPN, Binance desteğiyle önemli bir ivme kazandı

2021 Ağustos ayında faaliyetlerine başlayan STEPN projesi, Mart ayında Binance desteğini arkasına almasıyla ciddi bir yükseliş gördü. “Kazanmak için harekete geç” anlayışını benimseyen STEPN, kullanıcılarına ödül dağıtımı için NFT’leri kullanıyor.

Uygulamada 4 farklı spor ayakkabı temalı NFT bulunuyor. Her bir NFT, farklı bir egzersiz seviyesiyle ilişkilendirilmiş durumda. Pasif gelir elde etmek isteyen kullanıcılar kendi egzersiz metotlarına göre NFT satın aldıktan sonra spor yaptıkça pasif gelir imkanına kavuşuyor.

STEPN’in bu başarısı 2022 yılı ilk çeyrek raporunda da ortaya çıkıyor. Son mali rapora göre şirket NFT satışlarından 27 milyon dolara yakın kâr elde etmiş durumda. Şirket, elde edilen kârın piyasada GMT alım için kullanıldığını belirtirken ardından bu GMT’leri yakarak dolaşımdan çıkarıldığını ifade ediyor.

Blockchain alanında yeni bir kullanım alanı, ekibin son derece aktif olması ve Binance desteğiyle STEPN, ilgi görmeye devam ediyor. Son bir ayda yüzde 300 değer kazanan GMT, şu an ilk 100’de en çok değerlenen kripto varlık konumunda.

Yazar: Günay Caymaz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.