Ripple Balinaları Harekete Geçti: Yüzmilyonlar Borsalara Aktı!

0

Asya ve ABD’deki büyük kripto para borsaları tarafından yaklaşık 200 milyon Ripple (XRP) tokeni transfer edildi. Whale Alert tarafından yayınlanan verilere göre, son on altı saat içinde, 200 milyona yakın XRP, kripto para borsaları tarafından kaydırıldı. İşlemlerin detaylarına birlikte bakalım…

Büyük kripto borsaları 195,5 milyon Ripple (XRP)’ı hareket ettiriyor

Whale Alert ekibi tarafından paylaşılan verilere göre, son on altı saat içinde, üç üst düzey kripto borsası 195 milyon XRP tokenini değiştirdi. Bu rakam, geleneksel itibari para biriminde 131.742.145 dolara eşdeğer. Bu transferlerde üç kripto para borsası yer aldı. En büyük XRP zulası Bybit platformu tarafından Binance’ye taşındı: 109.678.062 XRP (ABD doları cinsinden 74.586.574). Diğer üç kripto para işlemi ABD merkezli Poloniex borsası tarafından yapıldı: 28.500.000 XRP’nin biraz üzerinde üç transfer işlemi gerçekleşti.

Genel olarak, Poloniex 57,8 milyon dolar değerinde XRP (85.500.000 tokeni) taşıdı. Geçen hafta https://bedevaoyunhesaplari.com olarak bildirdiğimiz üzere, kripto devi Ripple, kripto paranın likiditesini desteklemek ve şirketin operasyonel giderlerini karşılamak için 2018’den beri takip ettiği bir gelenek olan emanetten bir milyar XRP tokeni daha çıkardı. Bununla birlikte son zamanlarda Ripple, serbest bırakılan kripto paraların neredeyse tamamını emanete geri kilitlemeye başladı (genellikle bu yaklaşık 800 milyon XRP’ye denk geliyor).

SEC davası XRP fiyatını dump’ladı! İşte yaşananlar…

Yedinci en popüler kripto para birimi XRP, yüzde 2‘den fazla düştü ve 0,67 dolarlık alanda işlem görüyor. Kripto paranın 22 Haziran’da 0,5223 dolar seviyesine düşmesinden sonra toparlanmayı başardığı yer burası. 29 Haziran’da kripto para 0,7 dolarlık fiyat işaretine ulaştı ancak ardından düştü. XRP’nin 2021’in başından bu yana yaşadığı büyük fiyat düşüşü, SEC’in açtığı davadan kaynaklanıyor. https://bedevaoyunhesaplari.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere SEC, geçtiğimiz aylarda Ripple’a resmen dava açtı. 

SEC bu dava kapsamında, Ripple ve şirketin CEO’su Brad Garlinghouse ile kurucu ortak Chris Larsen’ı, XRP aracılığıyla 1,3 milyar dolarlık kayıt dışı menkul kıymet satışı yapmakla suçluyor. Ayrıca SEC’e göre, XRP piyasaya sürüldüğü günden beri bir menkul kıymet niteliğindedir. Bu davanın açılmasından sonra XRP fiyatında derin düşüşler yaşandı. Kripto para yüzde 80’in üzerinde bir değer kaybına maruz kaldı. Ayrıca SEC davasının ardından 33’ten fazla kripto platformu XRP işlemlerini askıya aldı veya tamamen durdurdu. Ancak davada yaşanan olumlu gelişmelerin ardından bazı borsalar XRP’yi tekrar listelemeye başladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.