Ripple Davası İçin Son Dakika Gelişmesi: İşte Alınan Kararlar ve Yeni Tarihler!

0

Ripple davası kapsamında önemli gelişmeler yaşandı. Mahkeme hakimi Sarah Netburn, SEC’in dokümanların araştırılması sürecinin uzatılmasına yönelik talebini kabul etti ve kuruma 2 aylık ek süre tanıdı. Davayı takip eden avukat Jeremy Hogan’a göre, mahkemenin bu kararı, davanın en az 60 gün daha uzayacağı anlamına geliyor.

Ripple davası kapsamında önemli gelişmeler yaşandı: SEC’e 2 aylık ek süre tanıdı!

Mahkeme, SEC‘in Ripple davasındaki keşif son tarihini Ekim ayına kadar uzatma talebini kabul etti. Son kararın açıklandığı belgeye göre SEC’in, Ripple’ın dava kapsamında talep ettiği Bitcoin, Ethereum ve XRP ile ilgili binlerce belgenin sunulması için son tarih 31 Ağustos olacak. Avukat James K. Filan kararı değerlendirdi ve “Bu nedenle, hızlı keşif için son tarih şimdi 31 Ağustos’a kadar uzatılacak. Uzman keşfi 15 Ekim’e kadar sürecek.” dedi.

Hakimin bu hamlesi tartışmalara neden oldu. Şimdi araştırma süresi uzadı, çünkü SEC belge üretimine uymuyordu. Bu, hakime ve adalet içinde Ripple’a onları alma, inceleme ve yanıt verme olanağı veriyor. Ayrıca, bunun iyi bir karar olduğu konusunda da birçok görüş var. Peki neden? Ripple kazanırsa, SEC temyiz argümanı (uygun olmayan keşif zaman dilimine dayalı olarak) ortadan kalkar. Ve bu 60 günlük sürenin, Jed McCaleb’ın XRP‘sini tam olarak 59 gün içinde satmayı bitirdiği sırada sonlanmasını da ilginç bulabilirsiniz.

Jeremy Hogan: Son kararla keşif ve araştırma süresi 60 gün daha uzadı

Ünlü avukat Jeremy Hogan da Ripple davası kapsamında çıkan kararları yorumladı ve davanın en az 60 gün daha uzayacağını vurguladı:

Son kararla keşif ve araştırma süresi 60 gün daha uzadı. Bu aslında beklenmeyen bir durum değildi ama tüm dava şimdi 60 gün daha uzadı. Bu yüzden karar duruşması şimdi Aralık-Ocak gibi olabilir. Taraflar arasında anlaşma olmazsa dava 2022’nin başlarına kadar uzar. SEC’nin “XRP ile işlem yapmayın” diye bir belgesi ya da açıklaması yok. Bireysel konular olmadan zaten böyle bir belge çıkmaz.

https://bedevaoyunhesaplari.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, daha fazla Ripple haberi  için “Analist: Ripple 5 Dolara Gidiyor! İşte Nedeni…” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.