Ripple Fiyatı 1 Doları Aşabilir Mi? İşte Tahminler…

0

Geçtiğimiz bir buçuk hafta, Ripple (XRP) fiyatı için yükselişe işaret etti. https://bedevaoyunhesaplari.com olarak da bildirdiğimiz üzere kripto para birimi, 0.50 dolarlık düşük bir değerden 0.71 dolara kadar yükselmeyi başardı. Yani yüzde 42’lik bir kazanç sağladı. Son birkaç gün içerisinde ise bir miktar düzeltme gördü. Ancak bir analiste göre alıcılar, piyasa üzerindeki kontrolü yeniden kazanmış durumda. Ancak asıl soru şu: XRP, yeni bir haftaya girerken, bu koşuya devam edebilecek mi? İşte Saif Naqvi’nin analizi…

Ripple (XRP), mevcut ivmesini koruyabilecek mi?

Analist Naqvi’ye göre 12 saatlik grafikte simetrik bir üçgen oluşumu, yukarı yönlü bir kırılma şansı sunarken, kripto piyasasındaki genel sinyaller de bu tarz bir harekete işaret ediyor. Analiste göre XRP’nin 22 Haziran’da geri çekilmesi ve ardından yükseliş trendi, 12 saatlik grafiğinde simetrik bir üçgenin ortaya çıkmasına neden oldu. Naqvi’ye göre model her iki yönde de bir kırılma görebilirken, piyasa boğaları lehlerine bir sonuç ortaya çıkarmaya çalıştı. Analist, “24 Haziran’ın en yüksek seviyesi olan 0.69 dolara denk gelen üst trend çizgisinin üzerinde bir artış, 0.80 dolara doğru potansiyel bir yükselişi tetikleyebilir,” diyor.

Analiste göre görünür aralık, XRP için 0.85-0.94 dolar arasında yüksek düzeyde bir ilgi gösterdi ve fiyatın bu bölge içerisinde kalması, 1 dolara doğru yükseliş anlatısını desteklemeye yardımcı olacak. Analist, yaptığı yorumların arkasındaki akıl yürütme sürecini ise şöyle anlatıyor: “XRP’nin göstergeleri, yaklaşan bir yükseliş eğilimine işaret ediyordu, ancak henüz birkaç gelişme olmadı. Göreceli Güç Endeksi tarafsız bölgeye yaklaştı ve birçok kez 50 civarında reddedildi. Endeks mevcut yükselişinde 55’in üzerine çıkmayı başarırsa, XRP muhtemelen daha güçlü bir satın alma baskısı akışı görecektir.”

Trader’lar neye karşı dikkat etmeli?

Naqvi, analizini “XRP’nin simetrik üçgeni fiyatı 0,80 dolara itebilecek bir kırılma olasılığını vurguladı. Yukarıda belirtilen seviyenin üzerindeki konsolidasyon, XRP’nin önümüzdeki hafta 1 doları geri alma şansını artıracaktır. Bununla birlikte, 0,60 doların altındaki bir hareket, yükseliş ihtimalini ortadan kaldırabileceğinden, trader’lar başka bir satış baskısına karşı dikkatli olmalılar,” diyerek sonlandırdı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.