Ripple SEC’e Karşı Bir Zafer Daha Kazandı: Ret Geldi!

0

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından Ripple aleyhine açılan toplu davada önemli bir dönemece ulaşıldı. Bugünkü duruşmada Yargıç Netburn, SEC’nin ek ifadeler için talebini kabul etti. Ancak Ripple’ın lobicilik çabalarıyla ilgili şikayetlerin ardından gelen belge talebini reddetti. Yargıç, Ripple’ın adil uyarı savunmasının SEC’nin faaliyetlerine odaklandığını açıkça belirtti. Bunun, Ripple’ın bilgisi veya davranışı ile ilgili olmadığını söyledi.

Ripple, SEC ile zorlu yasal mücadelesinde bir galibiyet elde etti

Yargıç, alınan karar ile ilgili olarak Ripple, SEC’nin, XRP’yi menkul kıymet olarak nitelendirilip nitelendirilmediğine ilişkin adil bir bildirimde bulunmamasına odaklanıyor. Böyle bir savunmanın, sanığın iyi niyetle hareket etmesini gerektirdiği bile açık değildir,” ifadelerini kullandı. Böylece yargıç, sorumluluğun SEC’ye de düştüğünü açıkça ortaya koydu. Bugün alınan karar, SEC’ye belge keşfi süreci için verilen sürenin 60 gün daha uzatılmasının ardından geldi.

SEC de mercek altında

https://bedevaoyunhesaplari.com olarak bildirdiğimiz üzere SEC ve Ripple davası, geçen yıl Aralık ayındaki başlangıcından bu yana değişim geçirdi. SEC, o zamandan beri davada pek çok talepte bulundu. Bugünkü karar kurumu da mercek altına aldı. Yargıç, XRP menkul kıymet olarak nitelendiriliyorsa, neden daha önce herhangi bir işlem yapmadıklarının sorumluluğunun SEC’ye düştüğünü açıkça belirtti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.