Ripple Yöneticisinden Savlı Yorumlar: XRP Bitcoin’den Daha İyi!

0

Ripple şirketinin yöneticilerinden biri, XRP’nin Bitcoin’den daha merkezsiz olduğunu iddia ediyor. Konuya açıklık getirmek için Twitter’a başvuran Geliştirici İlişkileri Direktörü, sosyal medya üzerinden bir kripto takipçisinin yönelttiği “imalı” soruya cevap veriyor. Karşı karşıya kalan iki varlık Ripple ve Bitcoin ise yeteneklerini sergiliyor, detaylar şu şekilde…

Ripple gerçekten ne işe yarıyor? Tartışması

Tartışma, Ripple Geliştirici İlişkileri Direktörü Matt Hamilton ve kripto takipçileri arasında yaşanıyor. XRP’yi hiç bir bankanın kullanmadığını ve Bitcoin’in gereksiz ve merkezileştirilmiş bir kopyası olduğu iddia eden kripto takipçisi, bunun aksi düşüncelere sahip Matt Hamilton ile karşılıklı paylaşımlarda bulunuyorlar. Bilgi alışverişi çerçevesinde geçen tweetler ise şu şekilde:

Hamilton için XRP, enerji kullanımının ölçeklendirilemeyeceğini fark ettikleri anda BTC geliştiricileri tarafından Bitcoin’in daha iyi bir versiyonu olarak oluşturuldu. Bir diğer yandan Hamilton, XRP’nin kullanım örnekleri için, bunların esasen Bitcoin’e benzer özellikler olduğunu söylüyor. Bir örnek olarak, herhangi bir üçüncü taraf gerektirmeyen P2P ödemeleri Ripple ve Bitcoin’in ortak noktası. Ek olarak, Twitter’da varlıkların ne kadar merkezsiz ve hızlı oldukları da masaya yatırıldı.

XRP ve BTC karşılaştırılıyor

Hamilton, merkeziyetsiz tartışmalarına, XRP’nin Bitcoin’den daha merkeziyetsiz olduğunu söyleyerek, güvence verdi. XRP’nin yaklaşık 150 doğrulayıcısı olduğunu belirten Hamilton, bu miktarında XRP için kontrolü birden çok noktaya yaydığını ve böylece BTC’den daha merkezsiz olduğunu söyledi. Bitcoin’in merkezsiz olduğunu düşünenler ise farklı argümanlarla, durumun aksi yönde olduğunu savunuyorlar.

Son olarak, bir NANO hayranıyla tartışan Hamilton, NANO’nun bazı ilginç özelliklere sahip olduğunu kabul etti. Ancak, Hamilton’a göre XRP’nin kullanım alanları NANO’dan daha farklı özelliklere sahip. Geliştirici İlişkileri Direktörü son olarak şunları söyledi:

Elbette, Nano’nun bazı ilginç özellikleri var, ancak bunun XRP kullanım durumları ile ilgisi yok. Belki Nano bir gün biraz benimsenir.

https://bedevaoyunhesaplari.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere, mikro ödemeler için Ripple’ın ODL ve XRP’sini kullanan yüzlerce hizmete bağlantı sağlıyor. Konunum tartışılması ise sosyal medya üzerinden devam ediyor…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.