Rockstar Game Launcher ile nasıl oyun satın alınır?

0

Rockstar Games tarafından sunulan Rockstar Game Launcher, diğer bir işleyişiyle oyun mağazası görevi de gören bir çeşit yazılım olarak karşımıza çıkıyor. İlk çıktığı zamanlarda TL ile ödeme almayan sistem, Grand Theft Auto V oyununun aktif edilerek indirilmesini sağlıyordu.

Oyunu Steam üzerinden satın alan oyuncular, eski adıyla Rockstar Games Social Club (Rockstar Game Launcher) üyesi de olmaları durumunda oyunu oynayabiliyorlar.

Rockstar Game Launcher ile nasıl alışveriş yapılır?

Şu anda TL ile de ödeme kabul eden mağaza birkaç tane oyun sunuyor. Yakın süreçte PC için ön siparişi açılacak olan Red Dead Redemption 2′nin de satılacağı ana mağaza burası olacak.

Şimdilik firmanın bilinen oyunlarının satıldığını söyleyebiliriz. Geçtiğimiz ay yapılan kampanya kapsamında 9 Ekim tarihine kadar Grand Theft Auto: San Andreas‘ı da ücretsiz edinebilirsiniz.

Oyun satın alımları haricinde Grand Theft Auto V için ayrıca satılan GTA Online dolarları da bu mağaza üzerinden satın alınabiliyor. Bu özellik oyun ilk çıktığı yıldan beri sunuluyordu. Ancak GTA dolarları haricinde satılan oyunlar dolar üzerinden satılmaktaydı. Rockstar Games bu konuda düzenleme yaparak oyunlarını da TL ile satmaya başladı.

Gelin hep birlikte örnek bir satın alım işlemi yapalım. Bu arada yapılacak işlemler ardından oyunu yine bu yazılım eşliğinde indirmeniz gerekmektedir. Steam kodu verilmemektedir.

Yukarıda gördüğünüz gibi ilk etapta üye girişi yaptığınız zaman kütüphane karşınıza çıkıyor. Kütüphanede satın aldıysanız GTA V yer alacaktır. Bunun haricinde GTA San Andreas da ücretsiz olarak alınmak üzere 9 Ekim tarihine kadar orada görünür. Almanız durumunda kalıcı olarak sahip olursunuz.

Sağ üstte gördüğünüz STORE yazısına tıkladığınız zaman platformun mağaza kısmına erişebilirsiniz. Bu kısımda şu anlık sadece, GTA serisinden; GTA 5, San Andreas, Vice City ve 3 yer alıyor. Ek olarak Max Payne 3, Bully ve L.A. Noire oyunları da ayrıca dahil edilmiş durumda.

Almak istediğiniz oyun veya DLC’yi seçtikten sonra karşınıza bu tarzda bir pencere çıkacak. Alacağınız oyunun adı ve fiyatını teyit ettikten sonra aşağısında yer alan PURCHASE yazısına basmanız gerekiyor. İşlemin ardından ödeme yöntemi girmeniz için satın alım ekranı açılacak.

Ödemeyi banka / kredi kartı ile yapabiliyorsunuz. İşlem tamamlandıktan sonra satın aldığınız ürün anlık olarak Rockstar Games hesabınıza ekleniyor. Oyun ve eklentilere erişmek için de Rockstar Game Launcher gerekli yazılım olarak karşımıza çıkıyor.

Rockstar Games Game Launcher üyeliği nasıl alınır?

Platforma kayıt olmak için buraya tıklayabilirsiniz. Ardından sağ üst tarafta yer alan SIGN UP diyerek, istenilen bilgileri girip üyeliğinizi alabilirsiniz. Üyeliği aldığınız taktirde, yazılımı indirerek oyunlarınızı indirmeye başlayabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.