Samsung, akıllı telefon pazarında 2017 yılından beri ulaştığı en büyük muvaffakiyete imzasını attı

0

Samsung, son beş yıl içindeki en yüksek küresel akıllı telefon pazar payına ulaştı. Nisan 2022’de şirket, %24’lük pazar payıyla en çok satan akıllı telefon markasıydı. Haziran 2017’den bu yana, bu oran Koreli dev için en yüksek noktayı temsil ediyor.

Galaxy S22 serisi ve daha düşük maliyetli Galaxy A serisi, bu başarının arkasındaki kahramanlar olarak dikkat çekiyor.

Samsung, Nisan 2017’de %25’lik bir pazar payına sahipti. Ancak o zamandan beri hiç %24 seviyesine ulaşamamıştı. Nisan 2022 oranı, Samsung’un bu rekorundan sadece %1 oranında daha az.

Samsung’un pazar payı telefon satışlarında %24’e fırlarken, Apple’ın payı %15’e düştü. Apple’ı, Nisan ayında küresel akıllı telefon pazarı satışlarının %12’sini elinde tutan Xiaomi izledi.

Galaxy S22 ve Galaxy A akıllı telefonlarının büyük ilgi görmesinin yanı sıra, Samsung’un sağlam tedarik zinciri yönetimi ve sağlıklı bir arz – talep dengesi yakalaması da bu oranın önemli nedenlri arasında gösterilebilir. Şirket özellikle Hindistan’da büyük bir etki yarattı ve Latin Amerika dahil olmak üzere temel pazarlardaki cazip promosyonlar da varlığını genişletmesine yardımcı oldu.

Counterpoint Research analistleri, “İleriye dönük olarak, Samsung’un küresel akıllı telefon pazarında ikinci çeyrekte liderliğini sürdürmesi muhtemel” diyerek katlanabilir segmentin Koreli teknoloji devi için çok fazla potansiyele sahip olduğuna dikkat çekiyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.