Samsung Galaxy Fold 4’ün neredeyse tüm teknik özellikleri internete sızdı

0

Samsung Galaxy Z Fold 4’ün geçtiğimiz yılın Galaxy Z Fold 3’ünün devam sürümü olacağı bir sır değil. Hatta, daha önce sızdırılan bazı görseller sayesinde neye benzediği hakkında iyi bir fikrimiz bile var.

Şimdiyse sızıntı kaynağı Yogesh Brar, katlanabilir cihazın özellikleriyle ilgili gizemlerin bir kısmını daha açığa çıkardığını söylüyor. Sızıntıya göre, merakla beklenen Galaxy Z Fold 4, 120 Hz ekran yenileme hızı desteğine sahip 7,6 inç QXGA+ AMOLED ekrana sahip olacak. Dış ekranı ise 120 Hz ekran yenileme hızı desteğine sahip 6.2 inç HD+ AMOLED panel olacak.

Z Fold 4, en yeni Snapdragon çip seti ile sunulacak. Brar’ın söylediğine göre, 12 GB/16 GB RAM ve Snapdragon 8 Plus Gen 1 birleşimi cihazın çalışmasını sağlayacak. Önceki modellerinde olduğu gibi, Samsung’un Z Fold 4’ün 8 GB RAM’li bir sürümünü piyasaya sürme planı yok gibi gözüküyor.

Ancak teknik özelliklerin belki de en ilginç yanının kamera kısmında olduğunu söyleyebiliriz. Sızıntı kaynağının iddiasına göre, arkasında 50 MP birincil lens, 12 MP ultra geniş lens ve muhtemelen 3x optik zumlu 12 MP telefoto sensörden oluşan üçlü bir kamera düzeni bulunacak. Elbette kamera özelliklerinde köklü bir değişiklik yok ancak Z Fold 4, 2x yakınlaştırmalı 12 MP Telefoto Kameraya sahip Galaxy Z Fold 3’e göre daha üstün bir yakınlaştırma özelliğine sahip gibi görünüyor.

Samsung, Z Fold 4’te ekran altı 16 MP iç kamera ve 10 MP dış kamera kullanıyor ve bu da Z Fold 3’ün 10 MP iç ön kamerası ve 4 MP dış ön kamerasına göre önemli bir değişiklik anlamına geliyor. Diğer özellikler arasında Android 12 tabanlı One UI, 25 W’a kadar hızlı şarj özelliğine sahip 4.400 mAh pil yer alıyor.

Samsung’un yaklaşan Unpacked etkinliğinde Galaxy Z Fold 4 ve Flip 4’ü tanıtması bekleniyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.