Samsung Galaxy Fold nasıl çalışıyor? İşte yanıtı

0

Ekran kırılması sorunu nedeniyle çıkışı ertelenen Samsung Galaxy Fold‘un aylar süren bekleyişin ardından tekrar kullanıcılara sunulduğu artık herkes tarafından bilinir hale geldi. Cihaz kısa süre önce iFixit tarafından parçalarına ayrılmıştı.

Akıllı telefon dünyasının artık yakından tanıdığı JerryRigEverything YouTube kanalı geçen ay Galaxy Fold dayanıklılık testi ile karşımıza çıkmıştı. Bu kez cihazın nasıl söküldüğünü gözler önüne seren bir video yayınladı.

Samsung Galaxy Fold parçalarına ayrıldı! 

Samsung’un katlanabilir telefonunu sökme işlemi, piyasadaki diğer telefonlar ile benzer şekilde kapağın ısıtılması ile başlıyor. Arka kapak çıkarıldığında bir tarafta harici ekran diğer tarafta ise kablosuz şarj bobini cihazdan ayırıyorsunuz.

Cihazda iki adet anakart ve iki adet batarya yer alıyor. Cihaz içerisindeki bu bataryalardan birisi 2100 mAh, diğeri ise 2135 mAh gücünde.

Plastik çerçeveyi iç ekranın etrafından çıkardıktan sonra katlanabilir ekran, telefonun çerçevesinden bir lamine kağıt gibi soyuluyor. Bu Galaxy Fold’un ekranının ne kadar ince ve kırılgan olduğunu gözler önüne seriyor.

Galaxy Fold’un boş şasisine bakmak oldukça etkileyici. Cihaz gerçekten uzun bir mühendislik çalışmasının ürünü, ancak söz konusu tamir olduğunda halen kullanıcı dostu bir ürün değil.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.