Samsung Galaxy Fold resmen tanıtıldı!

0

Yılın başında tanıtılan Samsung Galaxy Fold, bir süredir son tüketiciye hazır olmak için raflardan uzak kaldı. Yeniden elden geçirilen akıllı telefon, sonunda tanıtıldı. Samsung Galaxy Fold özellikleri ve değişenler neler?

Samsung Galaxy Fold özellikleri

Tasarım olarak bir önceki versiyon ile aralarında farklar olan Galaxy Fold’un 7.3 inçlik Flex iç ekranı ve 4.6 inçlik Super AMOLED dış ekranı aynı kaldı. Esnek ekran menteşesinin eklendiği telefonda koruyucu katman da sabitlendi.

Telefonu mekanizmaya katlanabilir kısımdan girebilecek toz ve diğer maddelerden korumak isteyen Samsung, bunun için korumanın arkasına bir lastik gizledi. Ayrıca, soyulmayı engelleyen bir katman da telefona eklendi.

Galaxy Fold kameraları ise aynı kaldı. Daha önce yaptığımız ön incelemede bu kameraların performanslarını ve özelliklerini sizlere göstermiştik. Dilerseniz yazının altındaki videodan bunlara bakabilirsiniz.

Galaxy Fold’un donanım tarafında karşımıza Snapdragon 855 çıkıyor. 12 GB RAM ve 512 GB dahili depolama alanı da diğer donanım özellikleri arasında.

İlk versiyonda 4.380 mAh batarya ile gelen telefonun bataryası yeni versiyonda biraz küçülmüş. Bunun sebebi 5G mimarisinin telefona dahil edilmesi. Telefonda artık 4.235 mAh batarya görev alıyor. Söylentilere göre, telefon Galaxy S10 Plus ve Galaxy Note 10 modelleriyle benzer batarya performansına sahip.

6 Eylül günü Güney Kore’de satışa çıkacak olan telefon sonrasında Fransa, Almanya, Singapur, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri gibi pazarlarda da boy gösterecek.

Yayınlanan resmi basın bülteninde telefonun fiyatı ile ilgili hiçbir bilgi bulunmuyor. Ancak, tahminler 2.000 euro’luk etiketin sabit kalacağı yönünde.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.