Samsung Galaxy M30s, Galaxy A50’yi zora sokacak!

0

Bu yıl yenilenen Galaxy A serisinin “S” versiyonları tanıtılmaya devam edilirken, aynı strateji Galaxy M serisi için uygulanıyor. Bu kapsamda Samsung Galaxy M20s’in ardından, Galaxy M30s modeline ait detaylar ortaya çıkmaya başladı.

Ortaya çıkan ilk sızıntılarda, Samsung’un üç kameradan iki kameraya geçiş yapacağı belirtiliyordu. Cihazın tasarımının sızdırılması üç arka kameranın korunduğunu gözler önüne sererken, önemli bir değişikliğe imza atılıyor.

Samsung Galaxy M30s özellikleri ve tasarımı

Arka tarafta kameranın olduğu bölüm yeniden tasarlanmış durumda. Samsung’un neden böyle bir adım attığı bilinmezken, Galaxy A serisinin “S” versiyonlarında olduğu gibi kamera çok daha iyi hale getiriliyor.

Galaxy M30’da 13 Megapiksel çözünürlüğünde bir kamera yer alırken, Galaxy M30s modelinde 48 Megapiksel çözünürlüğünde arka kamera olacak. Buna eşlik eden geniş açılı kamera ve derinlik algılama sensörü ise aynı kalacak.

Bunun yanı sıra daha iyi bir işlemciye geçiş yapan Samsung, Galaxy M30s modelinde Exynos 9610‘a yer verecek. Galaxy A50’de kullanılan bu sekiz çekirdekli işlemcinin hızı 2.3 GHz’e kadar çıkabiliyor.

Batarya ise 5000 mAh olarak kalmaya devam edecek. Genel bir değerlendirme yaptığımızda Galaxy M serisinin yeni üyesi Galaxy A50’yi geride bırakacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.