Samsung Galaxy Z Fold4 ve Z Flip4 Elimizde

0

Samsung Galaxy Z Fold4 ve Galaxy Z Flip4’ün özellikleri, fiyatı ve görüşlerimiz şimdi bu inceleme videomuzda. Samsung’un katlanabilir amiral gemisi telefonları diyebileceğimiz bu 2 yeni telefon, serinin daha önceki modelleriyle atılan tasarım temelini koruyor.

Yeni Fold4, bir önceki model olan Fold3’e göre daha ince ve hafif bir yapıya sahip. Yeni Galaxy Z Fold4, 7,6 inçlik ana ekranla birlikte geliyor. Telefonun ön kamerası, 120 Hz tazeleme hızı sunan bu ekranın altına gömülü durumda. Telefonun kapak ekranı da yine Fold3 ile aynı şekilde 6,2 inç büyüklüğünde ve 120 Hz tazeleme hızı sunuyor. Her iki ekran da AMOLED panelden oluşuyor.

Qualcomm’un Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemcisinden güç alan Galaxy Z Fold4, Fold3 ile aynı şekilde 12 GB RAM’e yer veriyor. Cihaz, 256 GB veya 512 GB’lık depolama alanı seçenekleriyle satın alınabilecek. Telefonun bataryası ise 4.400 mAh kapasiteye sahip olacak ve 25 watt hızlı şarj desteğini bulunduruyor.

Galaxy S22’de de bulunan ve 3 kat optik yakınlaştırma sunan 10 megapiksellik telefoto sensöre yer yeriyor. Telefonun ana kamerası ise yine S22 ile aynı şekilde 50 megapiksel çözünürlüğe sahip. Arka kamera kurulumu, 12 MP’lik ultra geniş açılı kamera ile tamamlanıyor. Telefonun kapak ekranında bulunan selfie kamerası 10 MP, iç kısımda ve ekrana gömülü olacak olan kamera ise 4 MP çözünürlükte.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.