Samsung’dan uygun fiyatlı Chromebook’lar tanıtıldı

0

Samsung dizüstü bilgisayar pazarında çok boy göstermese de Chromebook’ları ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Bugün uygun fiyatlı Samsung Chromebook 4 ve Chromebook 4 Plus tanıtıldı.

Uygun fiyatlı yeni Samsung Chromebook 4 serisi tanıtıldı!

Samsung temelde, Chromebook cihazları ile kullanıcılara hep uygun fiyat sağlamayı amaçladı ve bu amaçla da devam ediyor. Bugün tanıtılan yeni Chromebook’lar düşük maliyetleriyle de kullanıcılara oldukça uygun fiyatlı cihazlar sunacak.

Bugün tanıtılan uygun fiyatlı ve kalın çerçeveli yeni Chromebook 4 ve Chromebook 4 Plus, 229.99 dolar ve 299.99 dolar fiyat etiketiyle de dikkatleri üstüne toplamayı başardı. Chromebook 4 11.6 inç’lik bir ekran sunarken 1366 x 768 çözünürlük desteği ile geliyor. Chromebook 4 Plus ise 15.6 inç ekran boyutu ve Full HD çözünürlük desteği sunuyor.

Her iki cihaz da Intel Celeron N4000 işlemciler tarafından destekleniyor. Bununla birlikte 4 GB veya 6 GB RAM ve 32 GB veya 64 GB dahili depolama alanı seçenekleriyle sunuluyor. Chromebook 4 1.1 kilogram, daha büyük olan Chromebook 4 Plus ise 1.7 kilogram ağırlığında. Ayrıca bu fiyattaki diğer modellere göre daha ince bir çerçeve yapısına sahipler.

Tabii ki bununla birlikte kullanıcıların tanıdığı ve sevdiği Android uygulamalarını çalıştıran Google Play Store ile birlikte geliyorlar. Ayrıca, yerleşik mikrofonlar aracılığıyla sesinizle kontrol edebileceğiniz Google Assistan yerleşik yazılımı da vardır.

Her ikisi de USB Type-C portlarına ve bir USB 3.0 Type-A portuna, microSD‘ye ve bir kulaklık jakına sahiptir. Son olarak, tek renk olarak Platin Titan rengi ile kullanıcılara sunulacak. Yeni Chromebook modelleri bugünden itibaren Samsung’un resmi websitesinden de satışa sunulmuş bulunmakta.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.