Sevilmeyen Ripple Balinası, Onmilyonlarca XRP’yi Piyasaya Boşalttı!

0

Fintech servis sağlayıcısı Ripple, yine XRP transferleriyle gündeme geldi. ve San Francisco merkezli Blockchain ödeme devi, eski Ripple CTO’su ve kurucusu Jed McCaleb’e belirli miktarda XRP gönderdi. Bu işlem, büyük coin transferlerini takip eden Whale Alert tarafından paylaşıldı.

Ripple, 291 milyon XRP’yi McCaleb’a gönderdi – 10 milyonu anında satıldı

Büyük kripto para işlemlerini izleyen Whale Alert tarafından yayınlanan bir tweet’e göre, Jed McCaleb şirketten 291 milyondan fazla XRP tokeni aldı. Ancak McCaleb, XRP satışını ertelemekle uğraşmadı ve bir kripto para birimi borsasına yaklaşık 10 milyon XRP yolladı. Whale Alert tarafından paylaşılan veriler, yaklaşık on beş saat önce Ripple Labs’ın Jed McCaleb’e ait cüzdan olan “tacostand”e 291.570.224 XRP tokeni aktardığını gösteriyor. Bu, coin’in mevcut kurunda 192 milyon doların üzerinde bir miktara eşdeğer.

McCaleb’in tacostand cüzdanı

https://bedevaoyunhesaplari.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere Ripple, Jed McCaleb’a 3 Haziran 2021’de en son yaptığı ödemede 408.123.659 XRP yollamıştı. Bugün 9.859.906 XRP sattıktan sonra, Ripple eski CTO’sunun cüzdanında 631.267.190 XRP kaldı.

McCaleb, elindeki XRP’leri bitirmek üzere

2013’te, OpenCoin olarak faaliyete geçen ve birkaç yıl sonra Ripple olarak yeniden markalaştırılan blockchain şirketinin kurulmasından bir yıl sonra, McCaleb; diğer kurucu Christopher Larsen ile şirketin bir sonraki adımına yönelik olan anlaşmazlıklar nedeniyle CTO’luk görevinden ve şirketin kendisinden ayrılmaya karar verdi. McCaleb’a dokuz milyar XRP’lik bir tazminat verildi. Ancak anlaşmanın şartlarına göre McCaleb’ın kripto para biriminin fiyatını sıfıra çekmemesi için milyarlarca XRP’yi bir kerede satmasına izin verilmiyor.

O zamandan beri McCaleb belli miktarda XRP transferlerini alıyor ve aldıklarının da bir kısmını satıyor. Kripto para birimi alanındaki bazı kişiler, Eylül ayında Jed’in dokuz milyar XRP’sinin biteceğine inanıyor. XRP, yazım sırasında piyasa değeri ile altıncı kripto para birimi olarak yer alıyor ve son 24 saatte yüzde 0.4’lük bir artış ile 0.66 dolardan el değiştiriyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.