Sıcak Gelişme: Bu Ülkede Kripto Para Düzenlemeleri Mecliste!

0

Ülkeler arasında kripto para birimleri için yasal para birimi adımları gelmeye başladı. El Salvador’da Başkan’ın Bitcoin’i yasal bir para birimi olarak kabul etmek için yeni düzenlemeler önereceğini ilan etmesinin ardından bir hamle de Paraguay’dan gelmişti. Şimdi bu akıma kapılan en son ülke Meksika oldu.

Meksika’da Bitcoin ve kripto para adımı

Bugün Meksika yasama üyesi Eduardo Murat Hinojosa, alt mecliste yasal bir çerçeve önereceğini açıkladı. Bu boğa mevsiminde, kurumlar, Wall Street hedge fonları ve Fortune 500 şirketleri tarafından ana akım dikkat ve benimseme göze çarpıyor. Şimdi El Salvador, birçok Güney Amerika ülkesi arasında bir Bitcoin benimseme çılgınlığını tetikledi.

Farklı Orta ve Güney Amerika ülkelerinden gelen bu politikacılar arasında ortak olan tek şey ‘Lazer gözler’. Lazer gözleri, bu yılın başlarında Bitcoin savunucularının çoğu profil resimlerini kırmızı lazer gözleri içerecek şekilde değiştirdiği için popüler bir Bitcoin akımı haline geldi. Şu an itibariyle El Salvador’a Arjantin, Paraguay ve şimdi de Meksika katılıyor.

BTC fiyatında korku hakim!

Bitcoin fiyatında korku durumu hakim. Fiyat bugün, FBI’ın Colonial Pipeline fidye yazılımı korsanlarının Özel anahtarlarına eriştiği iddiasıyla 32.200 dolarlık yeni bir haftalık düşük seviyeye geriledi. Bununla birlikte, raporlar, Federal ajansın yalnızca bir mahkeme emriyle saklama cüzdanına erişmeyi başardığını gösteriyor. Ana akım medya onu bir şekilde Bitcoin ağının güvenliğine bağlayarak olası FUD’a yol açtı.

Madenciler, aktif piyasadan ayrılan 22.500 BTC ile dün kaydedilen en yüksek borsa çıkışıyla birlikte daha fazla Bitcoin biriktirmeye devam ederken, blockchain temelleri de halen güçlü durumda bulunuyor.bedevaoyunhesaplari.com olarak fiyata baktığımızda fiyatın yazının yazıldığı sırada 32.793 Dolar seviyesinden işlem gördüğünü görüyoruz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.