Sıcak Gelişme: Çin’den Gelen Açıklamalarla Bitcoin Sert Düştü!

0

Çin’in Finansal İstikrar ve Geliştirme Komitesi (FSDC), 51. toplantısında Bitcoin konusundaki duruşunu sürdürmeye karar verdi. Kripto para birimi madenciliği ve ticareti konusunda bir önlem alınması planlandı. Bu planın açıklanmasının ardından Bitcoin (BTC) fiyatında neredeyse 5.000 dolar kayboldu. 41.000 dolar civarında işlem gören BTC, 36.700 dolar civarına geriledi.

Çin’den Bitcoin ve kriptolara yönelik plan

Çin’in mali düzenleme kurumu ayrıca kredi risklerini azaltmaya, orta ölçekli mali kurumlarda reform yapmaya ve yasa dışı mali faaliyetleri ciddi şekilde cezalandırmaya odaklanacak. Toplantıya Çin Başbakan Yardımcısı Liu He başkanlık etti.

Compass Mining’den Thomas Heller, yerel madencilerin en son BTC karşıtı haberin sektörü nasıl etkileyeceğinden emin olmadıklarını iddia ediyor:

Anti-Bitcoin (madencilik) haberleri düzenli olarak gelir, ancak bu takip etmeye değer. Çin’de iletişime geçtiğim madenciler şu anda haberin etkisinden emin değiller.

BTC fiyatında düşüş

Kısıtlama ve baskı endişelerinin ardından BTC, gün içi en düşük seviyelerine düştü. Kripto para birimi, son bir saatte %9.2 oranında düşmüş gözüküyor. 41.700 dolar seviyelerinde dolanan Bitcoin’in, haberin yayıldığı sırada sert bir düşüş ile 36.700 dolar civarına kadar indiği aşağıdaki grafikte de görülebilir:

https://bedevaoyunhesaplari.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere BTC, geçtiğimiz günlerde Reuters’ta yayınlanan Çin haberinin ardından da düşüşe geçmişti. Çin FUD’ıyla BTC, 40.000 dolardan 30.000 dolara kadar gerilemişti. Ardından yeniden 40.000 doların üzerine çıkıp hafif bir toparlanma yaşamıştı. Şimdi, Çin’den gelen bu haberin de BTC ve altcoin fiyatlarında etkili olduğu görülüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.