Sıcak Gelişme: Hedge Fonu Efsanesi, Kripto Para Piyasasına Giriyor!

0

Yönetimi altında 55 milyar dolarlık varlığa sahip bir hedge fonu, kripto para birimi piyasasına giren en son kurum oldu. Hedge fonu, Blockchain teknolojisine ve kripto para birimlerinin yanı sıra stablecoin’ler için ödeme sistemlerine yatırım yapmak istiyor.

Marshall Wace’in hedge fonundan kripto para hamlesi geldi

Londra merkezli kurumsal yatırım firması Marshall Wace’in dijital finans şirketlerine yatırım yapacak özel bir portföy başlatmak istediği bildiriliyor. Wace kripto ekosistemine şimdi giriyor olabilir, ancak https://bedevaoyunhesaplari.com olarak da bildirdiğimiz üzere yatırım şirketi, stablecoin olan USD Coin’in (USDC) arkasındaki ABD merkezli finansal teknoloji firması Circle’a zaten yatırım yapmıştı. Hedge fonu, özel portföyü için potansiyel yatırımcılarla görüşüyor ve portföyün büyüklüğü ve piyasaya çıkış tarihi konusunda netlik yok.

Financial Times’a göre konuya aşina olan bir kişi, Wace grubunun yatırımının odak noktasının stablecoin altyapısı oluşturmaya odaklanacağını öne sürdü. Yeni dijital varlık girişimine Marshall Wace’in CEO’su Amit Rajpal başkanlık edecek. Özel portföy, sağlık şirketlerine yatırım yapan sağlık fonuna oldukça benzer olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.