Sıcak Gelişme: MicroStrategy Pay Senedi Satarak Bitcoin Alacak!

0

Ünlü halka açık şirket MicroStrategy, daha fazla sermaye elde etmek için 1 milyar dolara kadar hisse senedi satma kararı duyurdu. Ayrıca MicroStrategy, elde edilen gelirin Bitcoin satın almak için kullanılabileceği belirtti. Bitcoin fiyatı ise olumlu gelişmelerin ardından 40.000 doları kırdı.

MicroStrategy hisse senedi satıyor ve geliriyle Bitcoin alabilir!

MicroStrategy, yine BTC piyasasını etkileyecek önemli bir gelişmeye imza atıyor. MicroStrategy 1 milyar dolarlık hisse senedi teklifini açıkladı ve gelirlerin Bitcoin satın almak için kullanılabileceğini söyledi. Ek Bitcoin alımlarını desteklemek için 500 milyon dolarlık bir tahvil satışını tamamladığını açıkladıktan saatler sonra, halka açık şirket MicroStrategy bu açıklamayı yaptı. MicroStrategy SEC’e yapılan bir başvuruda zaman içinde 1 milyar dolar değerinde hisse satabileceğinin sinyalini verdi.

Teklifin detayları, firmanın Pazartesi günü yayınlanan S-3 dosyasına dahil edildi.  Gelirlerin kullanımı açısından MicroStrategy, herhangi bir hisse senedi satışından elde edilen fonları, daha fazla Bitcoin alımı da dahil olmak üzere çeşitli nedenlerle kullanabileceğini belirtti. SEC’e gönderilen belgede konuya yönelik şu ifadeler yer alıyor:

Bu izahname kapsamında teklif edilen herhangi bir A sınıfı adi hisse senedinin satışından elde edilen net geliri, geçerli izahname ekinde aksi belirtilmedikçe, Bitcoin alımı da dahil olmak üzere genel kurumsal amaçlar için kullanmayı amaçlıyoruz. Net gelir miktarını belirlemedik. Belirli bir amaç için özel olarak kullanılacak. Sonuç olarak, yönetim, herhangi bir teklifin net gelirlerinin tahsisi konusunda geniş takdir yetkisini elinde tutacak.

Son gelişmeler BTC fiyatını ivmelendirdi ve fiyat 40.000 doları kırdı

https://bedevaoyunhesaplari.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere MicroStrategy şu anda bilançosunda yaklaşık 3,7 milyar dolar değerinde 92.000’den fazla BTC bulunduruyor. Lider kripto para birimi BTC, yazım sırasında yüzde 2,4 oranında artışla 40.400 dolar seviyesinden işlem görüyor. Kripto paraların amiral gemisi şu anda 757 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Bitcoin yazım sırasında piyasa değeriyle 47 milyar dolarlık bir son 24 saatlik işlem hacmini yönetiyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.