Sıcak Gelişme: Ünlü Bitcoin Borsası, 3 Altcoin Listeliyor!

0

Shiba Inu (SHIB), Coinbase Pro’ya inen ikinci köpek temalı kripto para birimi oluyor. Dogecoin rakibi olarak görülen Altcoin Shiba Inu Coinbase’de listeleniyor.

Coinbase’den Altcoin Shiba Inu hamlesi

ABD’nin en büyük kripto borsasının profesyonel kolu olan Coinbase Pro, meme kripto para birimi Shiba Inu’nun (SHIB) listelendiğini duyurdu. Bu ayın başlarında, ticaret platformu ayrıca Dogecoin için destek eklemişti. SHIB dışında, Coinbase Pro ayrıca Chiliz (CHZ) ve Keep Network’ü (KEEP) listeliyor. Ticaret Perşembe günü saat 9:00 PT’den sonra başlayacak.

Dün Coinbase Pro, Polkadot’u (DOT) listeleyerek kripto para biriminin fiyatında da büyük bir artışa neden oldu. CoinMarketCap verilerine göre SHIB şu anda son 24 saatte yüzde 26 arttı. https://bedevaoyunhesaplari.com olarak belirttiğimiz üzere geçen ay, Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, token’in anonim geliştiricileri tarafından kendisine hediye edilen SHIB token’lerinin yüzde 90’ını yaktı ve kalan payların ise hayır kurumlarına gönderileceğini belirtti.

Shiba Inu (SHIB) nedir?

Dogecoin (DOGE) Mayıs 2021’de 0.7 dolar seviyesini geçmesiyle birlikte, SHIB önde gelen kripto para birimleri arasında kendini gösterdi. Bu altcoin’lerin ortak özelliği, isimlerini Shiba Inu’dan alan bir köpek ırkından gelmeleridir. Bir geliştirme ekibi, Shiba Inu adında ve SHIB kısaltmasını kullanan bir kripto para birimi oluşturdu.  Resmi web sitesinde yapılan bir açıklamaya göre, SHIB merkeziyetsiz bir topluluk oluşturma deneyini temsil ediyor.

Bununla birlikte, yükselen fiyattan kaynaklanan piyasa değeri ve büyüyen topluluk dışında, SHIB’ın gerçekten de ileriye dönük kalıcı bir kripto para birimi olup olmayacağı tartışmalı bir konu olarak karşımıza çıkıyor. Günün sonunda SHIB, Ethereum tabanlı bir ERC20 token olup proje topluluğu içinde “Dogecoin Katili” şeklinde tanımlanıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.